Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
2012-03-27 20:37:23
Pokud si chceš zřídit svůj tým, klikni na Registraci na hlavní stránce. Poté, co vyplníš své údaje a svůj fungující e-mail, pošleme ti potvrzovací zprávu. Celý proces si můžeš usnadnit, pokud pro registraci využiješ svůj účet na stránkách Facebook, protože většinu polí budeš mít už předvyplněnou.

Do svého týmu se budeš moct přihlásit ihned po registraci a ihned se tak pustit do hry. Budeš moct nastavovat sestavu svého týmu, starat se o trénink svých hráčů, sledovat první výkony tvých hráčů a celkově se seznamovat se Sokkerem. Nicméně plnou kontrolu nad svým týmem získáš teprve tehdy, když tě administrátor schválí. Neber to prosím jako nějaké nesmyslné omezování - jde o to, aby byla zajištěna regulérnost hry. Do té doby nebudeš moct:
- psát na fórum a hlasovat v anketách
- posílat zprávy jiným uživatelům
- kupovat Plus
- obchodovat s hráči
- kupovat trenéry
- hlasovat ve volbách trénera reprezentačních týmů
- účastnit se tipovací soutěže v Televizním studiu
- přidávat si ostatní uživatele jako přátele

Při registraci týmu pamatuj na to, že tvůj tým se musí účastnit soutěží v zemi, ve které bydlíš. Pokud se chceš registrovat z jiné země než z té, ve které bydlíte, budeš muset kontaktovat administrátora.

Pamatuj na pravidla fair play (nejdůležitější nalezneš v druhé části pravidel). Například pokud víš, že sdílíš IP adresu s jiným uživatelem, kontaktuj prosím administrátora pomocí emailu na admins@sokker.org

Zkušební Plus

Nově registrovaní uživatelé získají ihned po registraci Plus na dva dny zdarma. Další dva dny získají po měsíci hraní, když už budou trochu zkušenější. I přes některá omezení, například nemožnosti zakládání asociací nebo přátelských lig, doufáme, že si uživatelé budou moct vyzkoušet, o co jde.

Zkušební Plus se však netýká jenom nových uživatelů. Všichni uživatelé dostanou každý rok Plus 25. prosince.

Správa účtů

Tvůj tým může být smazán za následujících podmínek:

- Tým má potíže s financemi a 14 dnů se pohybuje pod limitem bankrotu
- Pokud porušíš pravidla fair play zmíněná v druhé části pravidel
- Nepřihlásil jsi se 50 dnů (v případě, že je v zemi málo volných týmů, může být tato doba zkrácena až na 15 dnů). Pokud zjistíš, že tvůj tým byl smazán kvůli neaktivitě, můžeš zkusit kontaktovat administrátora, který může tým obnovit (samozřejmě pokud tým už nepatří novému majiteli).
- Na požádání

V každém případě, že přijdeš o tým a budeš se chtít na Sokker vrátit, budeš mít ještě jednu příležitost k registraci. Určitě tě zde rádi uvidíme. Budeš však muset počkat 50 dnů od své poslední návštěvy. V případě, že končící manažer byl na Sokkeru minimálně jeden a půl roku a neměl problémy s pravidly, mohou Administrátoři tuto ochrannou dobu přeskočit.

Systém pozvánek

Pokud pozveš svého známého na Sokker, můžeš mu říct, aby vyplnil tvé ID uživatele při registraci. Pokud mu nechceš přidělávat práci, můžeš mu místo toho poslat následující odkaz:

www.sokker.org/?buddy=your_login

Za odměnu dostaneš 30 dnů bezplatného Plus, pokud si tebou pozvaný uživatel pořídí své první Plus. Pokud už Plus máš, o nic nepřijdeš, protože ti tvé stávající Plus bude prodlouženo o 30 dnů.
2014-04-09 22:25:09
ZÁKLADNÍ PRAVIDLA SOKKER MANAGERU

Jakožto uživatel jsi povinen dodržovat následující pravidla. Ve hře je zakázáno:
• vlastnit nebo zcela ovládat více, než jeden tým
• prodat nebo předat tým jinému uživateli (bez ohledu na to, zda již Sokker hraje nebo je nový)
• mít tým v jiné zemi, než je země tvé národnosti nebo ve které dlouhodoběji žiješ. V případě registrace z jiné země nebo ze země, která doposud na Sokkeru není vytvořena, oznam to, prosím, na admins@sokker.org.
• uskutečnit jakýkoliv přestup hráče mezi týmy, které užívají stejnou IP adresu nebo které se přihlašují ze stejného počítače
• pomáhat ostatním týmům úmyslným přihazováním na prodávané hráče nad jejich tržní hodnotu
• nakupovat nebo prodávat hráče dráž, než je jejich reálná tržní hodnota
• vniknout do cizího účtu nebo snažit se získat heslo k cizímu účtu
• používat programy, které mohou ohrozit Sokker
• zveřejnit nebo propagovat materiál, který je nelegální (tj. uveřejnit jakýkoliv rasistický, xenofobní nebo pornografický materiál, odkazy na nelegální programy nebo materiály, které porušují softwarové licence nebo autorské právo) nebo mohou způsobit škodu v počítači jiného uživatele (např. obsahují viry).
• zneužívat případných chyb v Sokkeru (každá zaznamenaná chyba by měla být oznámena administrátorům)
• porušovat Pravidla Sokkeru nebo pravidla Fóra uvedená na jiném místě

SDÍLENÍ PŘIPOJENÍ NEBO POČÍTAČE S VÍCE UŽIVATELI

Je absolutně zakázáno ovládat více než jeden tým, tohle je nejdůležitější pravidlo sokkeru.

Při registraci, ale mohou administrátoři přidělit tým i se stejnou IP adresou jako má už tým založený někým jiným (např. sourozenci, spolubydlící atd.)

Abyste mohli založit tým se stejnou IP, musíte odeslat e-mail na admins@sokker.org s popisem situace sdílení stejné adresy a obsahující jména všech manažerů, kteří budou mít stejné připojení. Tento mail byste měli odeslat ještě před registrací. Pokud zapomenete, můžete být na základě odůvodněného podezření potrestáni.

Ve všech případech je ale zakázáno provádět obchody těmito týmy, jakékoliv přestupy mezi uživateli, kteří někdy sdíleli IP adresu, jsou zakázány.

Pokud se někdy stane, že použijete stejný počítač jako jiný uživatel, nahlaste to opět na admins@sokker.org , včetně identifikace týmu se kterým počítač sdílíte.

Porušení těchto pravidel Sokkeru nebo pravidel o registraci (pokus o zaregistrování více týmů), bude potrestáno některým z níže uvedených trestů nebo vyloučením ze hry.


SDÍLENÍ TÝMŮ / LOGOVÁNÍ NA CIZÍ ÚČET

Týmy na sokkeru jsou kontrolovány pouze jedním uživatelem a není dovoleno logovat se do cizího týmu.
- V extrémních situacích, kdy vlastník týmu nemá dlouhou dobu možnost nalogovat se (vojenské služba, hospitalizace apod.), můžou udělat administrátoři vyjímku na určitou dobu. Podmínkou je samozřejmě informování administrátorů na mail (admins@sokker.org).
- V případě, že bude vyjímka udělena, bude mít "zástupce" oprávnění pouze nastavit zápasy (taktika musí být stejná jako v některém z předchozích zápasů) a přijmout nebo vyhodit nové juniory.
- Zástupce nemůže přihazovat na hráče, ani žádné prodávat, posílat zprávy ani dělat cokoliv, co by daný tým zvýhodnilo nebo poškodilo.
- Pokud je vlastník týmu navíc trenérem reprezentace, bude zveřejněna informace o zástupu. I v tomto případě budete mít možnost pouze provádět akce nezbytné k odehrání zápasů. V nejhorším případě mohou administrátoři vyhlásit nové volby.
- Jakmile se původní vlastník vrátí k týmu, musí změnit své heslo!
- Je zakázáno dělat zástup týmu ze stejné ligy

SOKKER PERSONÁL A TRESTY

K dozoru nad hrou vlastníci hry ustanovili Administrátory. Jejich úkolem je pomáhat ostatním uživatelům, uplatňovat pravidla hry, a zajistit bezpečnost a správné vytváření uživatelských účtů. Administrátorům je dána pravomoc trestat uživatele, kteří porušují pravidla Sokkeru. Dle svého uvážení Administrátor může:
- udělit pokutu uživatelovu týmu
- udělit uživateli poslední varování (žlutou kartu) - což znamená poslední šanci, aby uživatel hrál poctivě
- zablokovat účet uživatele (včetně znemožnění opětovné registrace uživatele)
- uložit další, dosud nespecifikované sankce.

Administrátoři mohou pro zachování bezpečnosti a spravedlnosti ve hře uvedené sankce kombinovat.


Administrátoři mají právo:
• nesdělovat podrobnosti o své práci či rozhodnutích ostatním uživatelům
• zajistit diskrétnost v případě uživatele, jehož případ je jimi posuzován
• upravit přestupní částku, pokud tato výrazně převyšuje obvyklou tržní hodnotu hráče
• udělit pokutu nebo zablokovat účet uživateli, který spamuje poštu jinému uživateli nebo uráží či se vulgárně vyjadřuje o ostatních uživatelích (včetně soukromých zpráv).
• zablokovat účet uživatele při každém podezření, že fakticky ovládá více, než jeden tým (bez ohledu na to, zda byli Administrátoři vyrozuměni o sdílené IP adrese nebo počítači)
• ignorovat všechny žádosti o obnovu dat (hráči, stadion, trenéři, junioři) pokud nebyl účet uživatele řádně zajištěn (např. heslo bylo sděleno jiné osobě, uloženo v prohlížeči na veřejně přístupném počítači) nebo uživatel omylem provedl nesprávnou akci. V dalších případech (např. třetí osoba vnikla do uživatelova účtu), může být obnova pokud možno provedena.
• požadovat sdělení skutečné identity uživatele, pokud je to nezbytné z důvodu bezpečnosti nebo poctivosti


Administrátoři zpravidla nebudou provádět následující akce, s výjimkou mimořádných případů:
• zasahovat v případech nenabídnutí dohodnuté přestupní částky - toto je výlučně věcí zainteresovaných manažerů a není kontrolováno personálem Sokkeru
• odstranit hráče z přestupní listiny na žádost prodávajícího, kupujícího nebo dalších osob
• odstranit hráče z přestupní listiny, pokud jej tam majitel umístil v afektu
• přihlásit se do účtu uživatele bez jeho svolení (např. k odstranění rasistických článků z klubových novin neaktivního nebo potrestaného uživatele)

Každý případ bude posuzován individuálně, s přihlédnutím k dosavadní praxi v obdobných případech, aby nedošlo ke znevýhodnění některého uživatele. Výsledkem může být zvýšení nebo snížení trestu za konkrétní porušení pravidel, záleží na uvážení Administrátora.

Nekontaktujte Administrátory z účtů jiných uživatelů. Pokud byl váš účet zablokován, jediný povolený způsob kontaktu s personálem je e-mail na admins@sokker.org. Pokud v nějaké věci potřebujete kontaktovat Administrátora, kontaktujte nanejvýše 2. Podívejte se, kdo je on-line a pošlete sk-mail nejvýše dvěma z nich a vyčkejte, dokud sk-mail nebyl přečten.

Každá záležitost, na kterou tato pravidla nepamatují bude posuzována Administrátory.Administrátorům pomáhají Moderátoři fóra. Moderátoři sledují diskuze, články v klubových novinách, vzkazy v návštěvních knihách, znaky a názvy týmů a veškeré veřejné aktivity uživatelů, aby udrželi kulturu a slušnost ve všech diskuzích. Pokud Moderátor zjistí, že uživatel porušuje pravidla, má právo:
- udělit varování
- zablokovat možnost psaní na fórum
- požádat Administrátory o přísnější potrestání uživatele (pokutou nebo zablokováním účtu).

Pravidla fóra jsou k dispozici na v horní liště na hlavní stránce fóra nebo přes tento odkaz.

Rozhodnutí o JAKÉKOLIV sankci (ať už byla udělena Moderátorem nebo Administrátorem) je výlučně na uvážení Moderátora nebo Administrátora a veřejná debata o něm není přípustná. V případě nesouhlasu s rozhodnutím, uživatel může požádat o přezkoumání případu e-mailem na admins@sokker.org. Rozhodnutí Administrátora nebo Administrátorů je v takovémto případě konečné.


Neznalost pravidel není omluvou pro jejich porušení ani polehčující okolností.
2009-06-17 19:54:58
Tvůj klub, stejně jako skutečný fotbalový klub, má svůj vlastní stadion, své hráče, trenéry a asistenty a bude mít také svou juniorskou školu. Vést klub znamená ovšem také určité náklady. Jimi jsou platy, obchod s hráči, konstrukce stadionu atd. Tyto výdaje musí být pokryty, jinak klubu bude hrozit bankrot. Více informací ohledně hospodaření klubu najdeš dále.

Bankrot

Manažer klubu, který překročil limit zbankrotování (účetní zůstatek je nižší než -15 000 037 Kč), má 72 hodin od posledního přihlášení na to, aby vylepšil stav klubových financí (prodej hráčů, vyhození trenérů atd.). Po uplynutí těchto 72 hodin se nebude moci znovu přihlásit až do doby, kdy účetní zůstatek bude vyšší, než -15 000 037 Kč. Pokud se však v průběhu 14 dnů od překročení limitu zbankrotování účetní zůstatek dostatečně nezlepší, tým oficiálně zbankrotuje, jak je uvedeno v první části pravidel.
2013-07-24 16:13:18
Každý hráč má 8 základních vlastností, sedm z nich (rychlost, technika, přihrávání, brankář, obránce, tvůrce hry a útočník) je hodnoceno v rozsahu od "tragický“ do "superbožský“. Pouze kondice může být maximálně "impozantní". Čím vyšší je úroveň určité vlastnosti, tím lépe ji daný hráč dokáže využít.

Základní vlastnosti

Rychlost

Touto vlastností je vyjádřena rychlost hráče, a to jak při pohybu bez míče, tak s míčem. Čím je hráč rychlejší, tím větší má šanci soupeři utéct, ale taktéž ho dostihnout. Rychlost je také důležitou vlastností brankářů v soubojích s útočníky.

Přihrávání

Vlastnost "přihrávání" vyjadřuje přesnost nahrávek (počítají se sem i nahrávky hlavou). Pod touto vlastností se zde rozumí nejen správný směr přihrávky, ale i její dostatečná razance. Čím lepší je tedy hráč v této vlastnosti, tím snáze se budou k míči dostávat jeho spoluhráči.

Tvůrce hry

Hráči s vysokou tvorbou hry se rozhodují rychleji a jejich přihrávky většinou míří na nejlépe postaveného spoluhráče. Je-li hráč špatný v této vlastnosti, může mu rozhodování komu nahrát trvat příliš dlouho, v důsledku čehož může ztratit míč. Vyšší tvorba hry rovněž zvyšuje hráčovu schopnost poslat přihrávku do běhu.

Obránce

Čím vyšší je tato schopnost, tím větší bude mít hráč šanci, že připraví soupeře o míč a také zvětší vzdálenost, z které je obránce schopný útočníka odzbrojit. Proto je také bránění nejdůležitější vlastností obránců. Nicméně i záložníci a útočníci si mohou díky dobrému bránění vytvořit příležitost, oberou-li soupeře o míč na jeho polovině. Schopnost účinně bránit je ovšem závislá také na technice útočícího hráče, protože čím vyšší je jeho technika, tím větší má hráč šanci přes obránce přejít.

Útočník

Schopnost útočení vyjadřuje přesnost a razanci střel. Hráčům dobrým v této vlastnosti se nestává často, aby se ukopli (aby např. vysoko překopli branku); jejich střely se také mnohem hůře chytají. Vlastnost je důležitá nejen pro útočníky, ale pro všechny hráče, kteří se budou dostávat do zakončení.

Technika

Technika je spojena s mnoha herními situacemi:
- zpracování míče; hráčům se špatnou technikou může odskočit od nohy i docela jednoduchý míč
- rychlost pohybu s míčem; hráči se špatnou technikou podstatně ztrácí na rychlosti, běží-li s míčem
- schopnost přejít přes obránce v souboji jeden na jednoho; čím je hráč technicky zdatnější, tím spíš bude mít pod kontrolou míč během kličkování
- určuje pravděpodobnost, že hráč udělá chybu při pokusu o přihrávku na jeden dotek.

Brankář

Tato vlastnost vypovídá o tom, jak dobrý je brankář; závisí na ní efektivita a kvalita zákroků. Čím vyšší je její úroveň, tím větší má brankář šanci chytit míč nebo vyrazit nebezpečnou střelu mimo dosah útočníků.

Kondice

Během zápasu se hráči postupně unavují. To způsobuje větší nepřesnosti, aktéři zápasu postupně ztrácejí určitou část svých schopností (výjimkou je pouze tvorba hry). Míra vyčerpání není závislá přímo na čase stráveném na hřišti, nýbrž na aktivitě konkrétního hráče. Čím více běhá a zapojuje se do hry, tím více bude unaven. Pokud má hráč dobrou kondici, bude se únava projevovat na jeho schopnostech méně. Také je třeba brát na vědomí, že není-li kondice trénována, bude se časem snižovat.

Další hráčské parametry

Forma

Forma napovídá, zda bude hráč schopen využít svých schopností naplno. Hráči, kteří jsou z formy, budou podávat horší výkony.

Talent

Talent hráče je skrytý atribut, na kterém závisí zlepšování hráčských vlastností. Je na něm závislá efektivita tréninku hráče, a to jak v prvním týmu, tak v juniorce.

Věk

Po každé sezóně hráči "zestárnou" o jeden rok. Mladí hráči zlepšují své dovednosti rychleji. Když se hráč blíží věku třiceti let, jeho schopnosti mohou začít pozvolna klesat; čím starší hráč bude, tím rychlejší bude pokles.

Hodnota

Přibližná hodnota hráče závislá na kvalitě jeho schopností. Tato hodnota nemá souvislost s tržní cenou hráče (tedy s cenou, za kterou se prodá).

Plat

Týdenní plat hráče je stanoven ve smlouvě a závisí také na kvalitě jeho vlastností. Platy jsou znovu vypočítávány na začátku každé sezóny.

Výška

Vyšší hráči mají větší šanci vyhrát hlavičkový souboj. Menší hráči budou mít nicméně výhodu lepší akcelerace.
(Poznámka: výška nemá vliv na maximální rychlost)

Hmotnost hráče

Přidali jsme hráčům hmotnost, výška i hmotnost bude v 3D přehrávači poznat - vyšší a plnoštíhlejší hráči. Střízlíci pomalu zrychlují, protože mají málo svalů. A u těch obézních ... to platí vcelku podobně. Navíc se obézní rychleji unaví, narozdíl od střízlíků. Váha se vypočítává použitím Body Mass Indexu (BMI), a to rovnicí:

BMI = hmotnost / (výška * výška)

Ideální Sokker BMI je 23.75

Taktická vyspělost

Ta odráží to, do jaké míry je schopen váš hráč plnit vámi určenou taktiku během zápasu.

Taktická vyspělost hráče závisí na dvou "podschopnostech":

Zkušenosti:
- čím více odehraných zápasů, tím větší zkušenosti
- aktivita během odehraných zápasů (procentuální hodnocení ofenzivní a defenzivní činnosti)
- typ odehraných zápasů (přátelák, oficiální, reprezentační)
- při nižších hodnotách zkušeností bude trvat postup na další level kratší dobu, než při vyšších

Týmové pojetí:
- Týmové pojetí vyjadřuje to, jak je trenér schopen učit hráče taktiku a co se konkrétní hráč naučil ve svém klubu
- Tato schopnost se zvyšuje každý týden v tréninku, nezávisle na určeném individuálním tréninku; výše jejího růstu je závislá na průměrné schopnosti hlavního trenéra (může klesnout v případě, že vyměníte kouče za horšího)
- Závisí na čase stráveném na hřišti každý týden - podobně jako ostatní schopnosti
- Asistenti trenéra také pomáhají zvyšovat Týmové pojetí hráčů, ale jejich vliv je nižší, než na ostatní schopnosti
- U starších hráčů stoupá i klesá Týmové pojetí pomaleji (jsou oproti změnám "více odolní")
- Po každém přestupu hráče jeho hodnota Týmového pojetí klesne na minimum

Vyhození hráče

Jestliže hráč nemá šanci se ve tvém týmu prosadit a jsi přesvědčen o tom, že nemá smysl jej dávat na přestupní listinu, můžeš ho vyhodit. Pokud hráče vyhodíš, opustí tvůj tým a nebude dostupný ani pro jiné manažery.

Hráči, kteří jsou členy národního týmu a odehráli za něj alespoň jeden zápas, nemohou být vyhozeni. Hráči, kteří nejsou v národním týmu mohou být vyhozeni, i když mají lepší schopnosti, než současní reprezentanti.

Hráči, kteří jsou členy národního týmu a hrají v týmu neovládaném manažerem (tzv. bot tým), budou posláni na přestupní listinu v okamžiku, kdy jejich tým dostane nového manažera.
2007-11-02 08:24:17
Kde by chtěli mít tým bez trenéra ? Nikde, protože by tam nebyl vidět žádný pokrok.
Tvoji trenéři zvyšují hráčské schopnosti během tréninku a starají se o juniorku.


Trénink schopností

Každý trenér se hodnotí v efektivitě tréninku u každé z osmi trénovatelných schopností. Tyto schopnosti jsou důležité pouze pro hlavního trenéra, ostatní trenéři potřebují jen celkové hodnocení (uvedené níže). Měl bys zkusit mít trenéra s nejvyšší možnou úrovní v oblasti kterou chceš trénovat.

Celkové hodnocení

Celkové hodnocení trenéra závisí na součtu úrovní trénování všech schopností. Je to velmi důležité pro asistenty – jejich vyšší hodnocení má větší efektivitu při pomoci hlavnímu trenérovi. Navíc bys měl vybrat pro juniorku trenéra s nejvyšším možným celkovým hodnocením. Čím vyšší hodnocení, tím rychleji se budou tví junioři zlepšovat. Zlepšování týmového pojetí výlučně závisí na celkovém hodnocení tvých trenérů (z větší části na celkovém hodnocení hlavního trenéra, ale i celková úroveň asistentů má vliv).

Platy

Obecně, lepší trenér, vyšší plat. Na začátku nebudeš schopný najmout fantastického trenéra, ledaže bys chtěl aby tvůj klub zbankrotoval. Plat trenéra není proměnlivý – znamená to, že jeho plat je ve stejné výši po celou dobu trvání smlouvy s klubem.

Věk

Tvůj trenér je také člověk, v určitém momentu se může stát že skončí s jeho trenérskou kariérou. Nebuď překvapen, když tvůj postarší trenér odevzdá výpověď a odejde na zasloužený odpočinek na Tahiti.

Hledání trenérů

Když poprvé začínáš v Sokkeru, má tvůj klub k dispozici několik trenérů. Nebudou to nejlepší trenéři jaké bys možná mohl mít; zůstali v klubu díky jejich známosti s předcházejícím majitelem klubu. Avšak mají jednu podstatnou výhodu, jejich platy jsou nízké. Můžeš je bez problémů vyhodit a porozhlédnout se po lepších.

Rekrutace

Pro najití nového trenéra můžeš použít formulář „Rekrutace trenéra“. Rekrutace nového trenéra stojí peníze. Čím přesněji definuješ jeho schopnosti, tím vyšší poplatek musíš zaplatit - dokonce i když nebyl nalezen vhodný trenér splňující tvé požadavky. Dostaví se trenér se schopnostmi přibližně srovnatelnými, těm které jsi vybral. Když splní tvá očekávání, můžeš jej najmout do týmu. Podepsání smlouvy si nevyžádá žádné náklady navíc, avšak když je kontrakt ukončen, trenér dostane svůj zbývající týdenní plat. Když tvé požadavky nesplňuje, nemusíš s ním podepisovat smlouvu, můžeš jej propustit a podívat se po jiném. Propuštění trenéra bez podepsané smlouvy tě nebude stát nic.

Tip: Vyber všechny schopnosti ve formuláři, když hledáš asistenta či trenéra juniorky, (např. vše průměrný pro průměrného trenéra).

Propuštění trenéra

Jak již bylo uvedeno výše, propuštění trenéra který neměl podepsanou smlouvu tě nic nebude stát. Avšak když už přijmeš trenéra, budeš mu muset dávat týdenní plat dokud ho nepropustíš. Když je trenér propuštěn, je přidán na přestupní trh trenérů.

Úlohy trenéra

Jakmile přijmeš trenéra je přidán do tvého týmového personálu a můžeš jej najít v obrazovce „Trénink“ pod „Nezařazený“. To znamená že byl trenér najat, ale zatím nemá přidělenou práci v klubu. Určit hlavního trenéra, asistenta a trenéra juniorky můžeš jen u trenéra se smlouvou. Měl bys proto přidělit trenérovi post na který jsi jej rekrutoval. Můžeš vyměnit úlohu trenéra zdarma kdykoliv budeš chtít (např. povýšit asistenta na hlavního trenéra atd.) I trenéři kteří nedostali žádnou úlohu budou dostávat své platy (přestože nic nedělají!).

Přestupní trh trenérů

Trenéři kteří nejsou zaměstnaní žádným klubem jsou na trhu. Můžeš přeplatit ostatní manažery v aukci.Peníze obdrží přímo trenér, nikoli jeho předchozí klub.
Pokud jednání s trenérem není do jednoho týdne uzavřeno (vítěz aukce nepodepíše s trenérem kontrakt), aukce se ruší a klub, který nabídl nejvíce, zaplatí 10% z nabízené částky. V případě, že není trenér koupen nikým, bude z trhu odstraněn.
2010-01-15 20:57:22
V zájmu zlepšení a rozvoje tvého týmu, musí být tví hráči náležitě trénováni. Každý týden si můžeš vybrat schopnost, která se bude procvičovat během individuálního tréninku. Většina typů tréninků požaduje, aby hráč hrál během týdne na vybrané pozici, v přáteláku/poháru a/nebo ligovém zápase.
Hráč který hrál na jedné pozici (např. bránění) dvakrát během týdne, bude trénovat více, než ten kdo hrál jen jednou. Podobně jako hráč který hrál v ligovém zápase, bude trénovat více než ten kdo hrál jen přátelák. Pokud nastoupí hráč během týdne na dvou různých pozicích, počítá se jen ta poslední (týká se i tréninku rychlosti).
Rozdíly v efektivitě tréninku vycházející z hráčových výkonů během týdne jsou malé. Hráč který hrál jen v jednom přáteláku, bude trénovat jen nepatrně méně než ten ze sestavy prvního týmu. Ještě menší rozdíl v tréninku je mezi hráčem, který odehrál oficiální zápas a hráčem, který v týdnu odehrál 2 zápasy. Pokud hráč v týdnu odehraje pouze zápas za národní tým, obdrží 50% běžného tréninku. Hráči nedostávají další procenta tréninku za případné prodloužení, protože jsou již příliš unaveni.

Skrytým individuálním prvkem každého hráče je jeho talent. Talentovanější hráč, více využívá výhod tréninku a zlepšuje své schopnosti rychleji. S věkem tato schopnost klesá, staršímu hráči trvá delší dobu zlepšit své schopnosti. Ve druzích tréninku je zastoupen také obecný trénink, který spočívá v tréninku všech schopností s výjimkou té, kterou máš nastavenu v menu "trénink" jako trénink individuální. Všichni hráči kteří v daném týdnu nastoupili do zápasu se jej účastní. Efektivita obecného tréninku je o dost menší než tréninku individuálního.

Kvalita obou, individuálního i obecného tréninku záleží nejvíce na hlavním trenérovi. Prvek který se nejvíce počítá jsou jeho individuální schopnosti (např. úroveň rychlosti, či bránění); jeho celkové hodnocení nemá vliv na efektivitu tréninku. Vyber tedy hlavního trenéra, který má vysoký trénink té schopnosti, kterou chceš trénovat. Rozhodni se, jak jsou pro tebe důležité ostatní trenérovy schopnosti a jestli si můžeš dovolit platit více za lepšího trenéra.
Asistenti mohou pomoci hlavnímu trenérovi zvyšovat tréninkovou efektivitu – čím lepší asistent (podle celkového hodnocení), tím více pomůže hlavnímu trenérovi. Avšak nenajímej příliš mnoho asistentů. Když jich najmeš více než 3, budou se dohadovat a důsledkem bude ztráta tréninku.

O trénink přijdeš i tehdy, pokud ve stejnou chvíli budeš mít na hřišti více, než 5 hráčů s pokynem DEF, 5 s pokynem MID nebo 3 s pokynem ATT (neplatí, pokud střídáš hráče se stejným pokynem).

Pamatuj, že pokud střídáš hráče, dostanou pouze poměrnou část tréninku v závislosti na době odehrané v zápase. Pokud hráč nastoupí v týdnu ke dvěma zápasům, musí hrát se stejným pokynem (DEF, MID, ATT), jinak se jim pro trénink započítá pouze ten zápas, který odehráli poslední (platí i pro trénink rychlosti). Jediný případ, kde nemá pokyn vliv, je trénink kondice.

Trénink kondice

Tato schopnost se trénuje rychle. Všichni hráči trénují bez ohledu na to, zda hráli v týmu daný týden nebo ne. Hráči jsou trénovaní se stejnou efektivitou bez ohledu na věk nebo talent. Avšak, netrénovaná kondice může jít dolů, dokonce i u mladších hráčů. Maximálně může být impozantní.

Trénink rychlosti

Rychlost trénují všichni hráči, kteří hráli v daném týdnu alespoň jednou, bez ohledu na pozici. Ačkoliv je to podobné tréninku kondice a rychlost je také fyzický trénink, v tomto případě účinnost závisí na věku a talentu hráče.

Trénink útočení

Útočení nejefektivněji trénují útočníci (pozice ATT), trochu pomaleji záložníci (MID) a s menším rozsahem obránci (DEF) a brankáři (GK). Pokud v menu trénink nastavíš trénink útoku pro jinou formaci, nebude na to brán zřetel (obdobně jako u rychlosti).

Trénink přihrávek

Přihrávky je nejefektivnější trénovat pro záložníky (MID), zbylé pozice trénují pomaleji. Pokud chceš zvýšit efektivitu tréninku pro jiné pozice, můžeš to udělat. Avšak výsledkem bude také snížení efektivity tréninku pro záložníky.

Trénink tvůrce hry

Trénink tvůrce hry je podobný přihrávkám. Pozice které nejvíce získají z tohoto tréninku jsou tvůrci hry/záložníci (MID). Můžeš také zvýšit efektivitu pro ostatní pozice, avšak výsledkem bude také snížení efektivity tréninku pro záložníky.

Trénink bránění (odebrání míče)

Můžeš vybrat pozici, která bude nejefektivněji trénovat bránění pro daný týden, můžeš si vybrat mezi ATT, MID a DEF.
Zbylé pozice se budou trénovat pomaleji.

Trénink techniky

Podobné bránění, nejintenzivněji trénují hráči na vámi vybrané pozici pro aktuální týden.

Trénink brankářů

Jen brankáři (GK pozice) kteří nastoupí během týdne k zápasu se zapojují do tréninku.
2010-01-16 02:03:53
Součástí tvého klubu je také juniorka, v ní se trénují mladíci kteří se po uplynutí dané doby připojí k tvému týmu.

Nastavení velikosti juniorky

V juniorce budeš muset určit maximální počet mladíků, kteří budou moci být trénováni (maximálně však 30). Každý týden ti tam potom přibude několik nových hráčů, ale pouze tehdy, když pro ně bude dostatečný počet volných míst (nejvýše může přijít 6 nových hráčů, může se ale i stát že nepřijde žádný). Jestliže přijde do juniorky větší počet mladíků než bude volných míst, tak budou přebyteční junioři odmítnuti. Nikdy se však už nedozvíš, nebyla-li náhodou odmítnuta budoucí fotbalová hvězda.

Junioři

U každého juniora vidíš několik kolonek. Aktuální věk juniora, preferovanou pozici na hřišti, odhadovaná celková úroveň juniora a počet týdnů, potřebných k jeho vytrénování v juniorské škole. V juniorce ale neuvidíš rozložení vlastností svých mladíků, můžeš je ale nasadit do juniorského zápasu a podle jejich výkonu se je můžeš pokusit alespoň odhadnout. Po uplynutí potřebné doby k tréninku můžeš juniora přijmout do svého týmu, kde už pokračuje jako normální hráč.

Trenér juniorky

K tréninku svých juniorů potřebuješ jmenovat nějakého trenéra juniorky. Jeho celková úroveň pak ovlivňuje, jak rychle se budou tví junioři zlepšovat v závislosti na jejich talentu. Lepší trenéři také přeněji odhadují úrovně tvých juniorů, odhad může zpřesnit také nasazení juniora v juniorské lize.

Trénink

Rozložení a úroveň jednotlivých vlastností juniorů jsou dány hned po jejich příchodu do juniorky a zlepšují se při každém tréninku. Rychlost tréninku závisí pouze na úrovni trenéra a talentu hráče, jestli hráč bude v týdnu hrát juniorskou ligu nebo ne, nemá na trénink žádný vliv.

Juniorské zápasy

Probíhají podle stejných pravidel jako ty klasické. Juniorům ale byla do zápasu dána mírně zvýšená rychlost a maximální možná forma. Také zranění a obdržené karty jsou hned po zápase vymazány, takže se nemusíte o své juniory bát.

Juniorská liga

Nový juniorský tým se pokaždé přidá do nejnižší možné ligy v dané zemi, nehledě na ligu ve které hraje normální tým. Počet lig však bude stejný. Počet týmů v lize ovšem nebude klasických 8, ale všechny týmy z dané divize budou mít společnou ligovou tabulku. Každý týden bude náhodné rozlosování zápasů. Liga bude rozdělena na polovinu, týmy z horní poloviny budou hrát spolu a týmy z dolní také. Domácí tým se určí náhodně a vstupné ze zápasu se nerozděluje. V nižších ligách se může stát, že bude lichý počet týmů... v takovém případě se vám může stát že některé kolo vynecháte, ale v příštím už určitě bude váš tým hrát. Juniorské zápasy nebudou mít vliv na rank týmu, ale na náladu fanoušků ano, i když mnohem nižší než je tomu v klasických zápasech. Také počet fanoušků bude mírně ovlivňovat vaše působení v juniorské lize.

Postupy a sestupy

Každá sezona bude mít 14 kol, stejně jako klasická liga. Po jejím skončení se nejlepší týmy kvalifikují přímo do vyšší souteže. Počet postupujících bude ekvivalentem seniorských souteží, z nižších a do nižších souteží pak postupuje vždy polovina týmů podle tabulky. Pokud nebude nižší liga zcela obsazena, bude počet sestupujících týmů nejnižší možný.
Např. pokud je ve 2. ligách 32 týmů, 16 jich automaticky spadne a ze 3.ligy postoupí 16 nejlepších. Ale pokud nastane situace, že je ve 2. lize jen 20 týmů, 4 spadnou a ze 3.ligy postoupí 16 nejlepších k zaplnění volných míst. Pokud tým kontumuje 2 zápasy v řadě, bude z ligy vyřazen.
2012-02-07 20:19:03
Jedním ze základních způsobů jak získat nové hráče, je koupit je od jiných klubů. Přestupní trh zde funguje jako aukce.
Prodej hráče začíná jeho umístěním na trh a stanovením minimální přestupové částky, přičemž tato částka se nemůže rovnat nule.

Po umístění hráče na trh musí klub zaplatit zlomek zadané minimální částky (2,5% z vyžadované částky). Pokud je transfer hráče úspěšně dokončen, tak prodávající z peněz utržených za hráče odvede 5%. Dalších 5% se odvádí v případě, že se prodá hráč, který nepochází z klubu prodávajícího a kterému je maximálně 23 let. Tyto peníze pak putují do jeho mateřského klubu.

Poté co je hráč umístěn na přestupní listinu zde setrvá po dobu dvou dnů, pokud ho ovšem jeho zaměstnavatel nestáhne dříve. Stáhnout hráče je však možné pouze pokud za něho ještě žádný klub nic nenabídl. Pokud dojde k nabídnutí přestupní částky, musí ostatním manažerům zbýt ještě nejméně 2 minuty na případnou odpověď, proto se může původně naplánovaná uzávěrka výrazně posunout. V okamžiku, kdy vyprší přestupní termín, se hráč přestěhuje do klubu, který za něj nabídl nejvíce peněz (k tomu je třeba pokyn buď nového, anebo předchozího zaměstnavatele). Tímto okamžikem je transakce dokončena.

Obchod je ještě možné zrušit, pokud kupující nepřivede hráče do klubu anebo prodávající ho neodešle do jeho nového působiště. K tomu je třeba, aby obě strany počkaly týden od okamžiku přestupu, poté bude obchod automaticky zrušen. Obě strany však zaplatí 10% z konečné přestupní částky.

Inzerování hráčů
Pokud chceš upozornit na svého hráče na trhu, můžeš to udělat několika způsoby:

- Můžeš vytvořit inzerát na hráče (maximálně však 3 najednou) a zjistit jestli bude o tvého hráče zájem. Inzerát vytvoříš přes kolonku "prodat" a kliknutím na tlačítko "vytvořit inzerát". Tím vytvoříš ke svému hráči volně přístupné téma a zároveň zvyditelníš jeho vlastnosti ostatním manažerům. Zároveň si takové hráče můžeš vyhledat na trhu, když místo výpisu přestupů zvolíš výpis inzerátů. Majitele pak můžeš kontaktovat pomocí příspěvku ve fóru hráče, případně pomocí sk-mailu

- Hráče, kteří splňují určité podmínky můžeš také nabídnout v mezinárodních obchodních fórech. Jedná se o fóra Transfer (en), Transfer Star (en) a Transfer Junior (en), dostaneš se k nim jednoduše kliknutím na tlačítko "ukázat ostatní fóra" v sekci Fórum. Podmínky jednotlivých fór najdeš v jejich pravidlech, která si rozhodně přečti dřív než tam nějakého hráče umístíš

-Můžeš také inzerovat v národních transfer fórech. Měj ale na paměti, že fóra jsou tzv. uzavřená. Co to znamená? Ve své zemi můžeš inzerovat jakéhokoliv hráče, v ostatních ale pouze hráče dané národnosti.

Než začneš obchodovat, pročti si důkladně pravidla fair-play!

Sokker má pravidla omezující množství přestupů. Každý hráč může odmítnout umístění na přestupní listinu.

Možnosti odmítnutí hráče přestoupit závisí na:
- počtu zápasů odehraných za klub – čím méně hrál, tím větší je pravděpodobnost odmítnutí
- počtu hráčů klubem prodaných nebo umístěných na přestupní listinu v posledních dvou týdnech
- formě hráče – čím nižší forma, tím větší šance odmítnutí (menší vliv, než u prvních dvou faktorů)
- náladě fanoušků – čím horší, tím pravděpodobněji bude hráč souhlasit s přestupem (menší vliv, než u prvních dvou faktorů)

Tato omezení se netýkají tvých juniorů a hráčů, které jsi dostal spolu s klubem.
2013-07-24 16:24:52
Tvůj tým má svůj vlastní stadion, na kterém hraje domácí zápasy. Stadion má 8 sektorů. Správné nastavení typu sektorů a ceny lístků v něm může být velmi důležité pro ekonomickou situaci tvého klubu, peníze z prodeje vstupenek jsou jeden z hlavních příjmů!

4 typy sektorů
1) Tráva - základní sektor na stání s maximální kapacitou 100 diváků.
2) Terasy - betonová místa na stání. Z ustanovení Fotbalové asociace nesmí být na tvém stadionu pouze tento typ sektorů. Velikost teras je rovněž omezena.
3) Lavičky - nejlevnější typ sektoru k sezení. Stavba laviček je dražší než u teras, ale diváci za ně často více zaplatí.
4) Sedačky - nejluxusnější typ sektoru. Postavíš je mnohem dráž než lavičky, ale diváci za ně zase více zaplatí. Pokud máš na stadionu alespoň jeden sektor sedaček, bude na zápasy chodit o něco více diváků.

Počet diváků na zápase

Závisí na:
- velikosti fanklubů obou týmů (zjistíš v Kanceláři)
- náladě fanoušků obou fanklubů (zjistíš v Kanceláři)
- typu zápasu (juniorská liga, přátelák, ligový zápas, Liga Mistrů)
- počasí (střecha udrží návštěvnost, i když prší)
- ceně vstupenek
- velikosti stadionu a typu sektorů
- rozmazlenosti fanoušků (Každému se líbí jiný typ sektoru. Pokud je na stadionu málo sedaček, fanoušci, kteří už se na ně nevejdou, do jiného sektoru nepůjdou, protože oni zkrátka chtějí své sedačky. Proto zůstanou doma a budou stejně jako ty koukat na zápas v televizi.)

Ceny vstupenek

Cenou vstupenek velmi ovlivníš počet diváků na zápase. Pokud ji nastavíš příliš vysokou, přijde málo diváků. Pokud ji nastavíš moc nízkou, možná vyprodáš stadion, ale nebudeš z toho mít příliš peněz. Musíš proto najít ideální cenu, abys na tom co nejvíce vydělal.

Tip: Pokud máš hostit tým s lepším rankem, nastav o něco vyšší cenu. Fanoušci ví, kdy jde o hodně!

Cenu vstupenek nastavíš kliknutím na Stadion. Cena vstupenky musí být v rozmezí od 7.50 Kč do 7 500.02 Kč max.

Stavba sektoru

Pozor, buď opatrný při jakékoliv změně na stadionu! Nezapomeň, že stavba sektoru je dlouhodobá investice, která ti může za pár sezón slušně vydělávat. Ale malý klub s malými příjmy by mohla zruinovat. Každý týden platíš za údržbu stadionu, čím více míst, tím více se prohneš.

Pokud chceš změnit typ sektoru nebo zvětšit počet míst, klikni na "Stavba". Poté vyber příslušný typ sektoru, můžeš zatrhnout střechu a zvol počet míst. Klikni na odhadnout. Malá tabulka ti pak ukáže, co jsi zvolil, kolik to stojí a za jak dlouho bude asi tak sektor hotový (jak to tak v Česku bývá, většinou se to o pár dní protáhne). Stavbu zahájíš kliknutím na "Schválit". Během stavby bude sektor uzavřen, bude v něm moci stát jen pár diváků.

Tip: Dobře si spočítej, nebo vyzkoušej více variant stavby sektorů. Cena stavby se zvyšuje s počtem pater, může být proto výhodnější postavit dva menší sektory, než jeden velký.

Hřiště

Kvalita trávníku může ovlivnit chování míče a také má vliv na pravděpodobnost zranění hráče. Na hřišti, kde je trávník ve špatném stavu může balon odskočit nevypočitatelným směrem kvůli nerovnosti trávníku a také může skočit směrem, který hráč nezamýšlel při vedení míče. Pravděpodobnost zranění bude vyšší na trávníku s nižší kvalitou a naopak nižší na trávníku s vyšší kvalitou (přes 50%)

Pro nastavení kvality trávníku si vyberte typ trávníku na svém stadionu. Jsou tu různé typy trávníku, každý bude mít jinou optimální kvalitu závisející na kvalitě trávníku. Například zahradní trávník nikdy nepřesáhne kvalitu 50%, takže nikdy nebude tak dobrý. Kvalita trávníku se bude postupně zhoršovat každým zápasem a bude potřebovat čas na obnovu.
Rychlost obnovy bude záležet na počasí, zotaví se rychleji když nebude ani příliš teplo ani příliš vlhko.

Údržba trávníku

Můžete urychlit obnovu trávníku utracením peněz na jeho ůdržbu. S vyšší úrovní údržby se trávník zotaví rychleji. Máte 2 možnosti zakoupení údržby. Zakoupením nižší úrovně se údržba zvedne o 50%, u vyšší varianty o 100%. Úroveň údržby se o trochu sníží každým dnem. Měli byste si pořídit údržbu jen v případě kdy potřebujete rychle zvýšit kvalitu svého trávníku.

Kompletní tabulka typů trávy a současné ceny:

Název: Cena položení / Plná údržba / Poloviční

Zahradní tráva pro domácí trávník: 150 001 Kč / 37 501 Kč / 18 751 Kč
Amatérský sportovní a parkovní trávník: 300 001 Kč / 75 001 Kč / 37 501 Kč
Poloprofesionální "buffalo grass": 750 002 Kč / 187 501 Kč / 93 751 Kč
Profesionální "blue grass": 1 500 004 Kč / 375 001 Kč / 187 501 Kč
Nejkvalitnější "bermuda grass": 3 000 008 Kč / 750 002 Kč / 375 001 Kč
"Angel grass": 3 750 010 Kč / 937 503 Kč / 468 752 Kč

Sestřih trávníku a logo

Můžete si nastavit jak byste chtěli aby váš trávník vypadal. Můžete zvolit různé vzorky jako pruhy, čtverce, kosočtverce a mnoho dalších.
Plus uživatelé mohou na hřiště i vložit a kamkoliv umístit své logo o různé velikosti. Je doporučené používat PNG format kvůli lepší průhlednosti.

Velikost hřiště

Můžete zvolit velikost hřiště dle svých požadavků, ale v povolených limitech. Tato funkce může být výhodná pro to jak nastavíte svou taktiku. Úprava trávníku bude stát v závislosti na tom jaký typ trávníku máte. Můžete použít jakoukoliv velikost v těchto limitech:

šířka: mezi 64 and 78 m. Normal: 72 m.
výška: mezi 95 and 110 m. Normal: 102 m.

Možná je jakákoliv kombinace.
2007-11-01 22:13:07
Každý klub má určitý počet věrných fanoušků připravených podpořit svůj oblíbený tým. Nejoddanější z nich vstoupí do fanklubu (jejich celkový počet je k vidění v Kanceláři). Bez ohledu na velikost fanklubu jsou vždy na každém zápase další příležitostní diváci, přičemž jejich počet závisí na počasí, velikosti hostujícího fanklubu a náladě jeho členů.

Aktuální náladu svých fanoušků můžeš najít v Kanceláři.
Jsou určité skupiny fanoušků, které na zápas nemusí přijít, pokud není stadion v nejlepším stavu. Někteří například nepřijdou tehdy, když pro ně nebude dostatek krytých sedaček.

Počet fanoušků v klubu se mění každý týden a záleží na:
- Lize
- Ligové prestiži
- Síle soupeře

Barážové zápasy mají větší vliv na náladu fanoušků než ligové zápasy.
2008-08-26 10:49:04
Zápasy se hrají na základě pravidel reálného světového fotbalu.

Výběr sestavy

Pro každý zápas bys měl vybrat jedenáct hráčů a pět na lavičku. Hráči se zraněním trvajícím déle než 7 dní nemůžou v zápase nastoupit. Hráči ne zcela uzdravení (méně než 7 dní k uzdravení, jsou označení jako lehce zranění) můžou nastoupit v zápase, ale jejich výkon bude pod jejich maximem. Hráč se třemi nebo více žlutými kartami, případně s červenou kartou, nesmí nastoupit v jednom ligovém, pohárovém nebo barážovém zápase (vedle jeho jména najdeš červenou kartu). Hráči kteří nejsou připraveni hrát nebo potrestaní se nezapojí do zápasu dokonce ani když je vybereš to sestavy.

Pro každého hráče bys měl vybrat jednu z těchto pozic:
GK - brankář
DEF - obránce
MID - záložník
ATT - útočník

Toto nastavení určí, jak bude daný fotbalista hrát (například obránci by měli obrat soupeře o míč spíše než zkoušet obehrát soupeře a tím vystavovat jejich tým nebezpečí po ztrátě míče). Každá pozice má maximální počet hráčů, kteří na ní mohou nastoupi. Jsou to: 1 pro GK, 5 pro DEF, 5 pro MID a 3 pro ATT. Když bude hrát na určité pozici více hráčů než je dovoleno (například 6 DEF) ztratíš trénink. Pokyn střídajícího hráče (viz níže) bude totožný s pokynem hráče, který je střídán.

Přečti si kapitolu 'Trénink', tam zjištíš, jak trénovat dané pozice.

Pokud některý tým zadá méně než 10 hráčů nebo smaže taktiku určenou na zápas, soupeř utkání vyhraje kontumačně. Fotbalisté z týmu připraveného nastoupit do zápasu budou trénovat stejně, jakoby se zápas odehrál.


Střídání

Během zápasu bude možná nezbytné vystřídat hráče na hřišti za jiného z lavičky kvůli zranění. V tomto momentě půjde na hřiště hráč umístěný navrcholu seznamu náhradníku pro danou pozici.

Kromě sestavy je možné nastavit i jiné příkazy. Aby došlo k vystřídání hráče z jiného důvodu, než je zranění, je potřeba určit minutu, ve které má střídání proběhnout a podmínku, která má být splněna, aby ke střídání došlo. Je rovněž možné určit hráče pro penaltu nebo přímý kop na soupeřově polovině. Zahrávání rohového kopu nemůžeš určit jmenovitě, rohový kop zahrává ten hráč, který je nejblíž k míči. Pokud neurčíš hráče pro zahrávání standardních situací, bude je zahrávat ten, který je momentálně nejblíže k míči.

Kontumace

Zápas může být kontumován v těchto případech:

- Jeden z týmů určí pro zápas méně, než 10 hráčů (0:5)
- Nastavená zápasová taktika byla před zápasem vymazána z taktického editoru (0:5)
- Pokud oba týmy udělaly výše uvedené chyby:
* Zápas skončí 0:0, pokud jde o ligový zápas
* Zápas skončí výhrou domácího týmu 1:0, jestliže jde o zápas hraný pohárovým způsobem.

TV reportáž ze zápasu

Při každém zápase můžeš sledovat TV reportáž, kde můžeš vidět jak se dařilo během zápasu tvým hráčům, vidět jejich nejzajímavější akce a sledovat jak funguje tvá taktika.

Pro navigaci použij následující klávesy:
- [Home], zobrazení jmen hráčů zapnuto / vypnuto
- [Space], panel s klávesy zapnuto / vypnuto
- [left][right] šipky, zpomalení / zrychlení záznamu, živý přenos nemůže být upravován
- [down] šipka, pauza
- [alt] + [F4], ukončí reportáž


Pozápasové statistiky

U obou týmů si můžeš prohlédnout tyto pozápasové statistiky:

- držení míče - čas držení míče je počítaný od momentu získání míče až po moment jeho ztráty; standardní situace se nepočítají
- hraní na dané polovině - čas, kdy byl míč na polovině jednoho z týmů; pokud tvé týmové hodnocení překročí 50%, není důvod k oslavě – znamená to že tvoji hráči více bránili než útočili!
- střely
- fauly
- karty
- efektivita střelby, přihrávek a bránění - počítá se jako průměr známek pro individuální akce všech hráčů (např. pokud obránce úspěšně odebere míč soupeři, tak se jeho schopnost bránění zahrne do celkového hodnocení týmu). Kolik svou schopností do celkového hodnocení přispěje, závisí na jeho schopnostech, aktuální formě a úspěchu. I ti nejlepší hráči někdy udělají chybu.
Pamatuj, že hodnocení zahrnuje individuální výkony hráčů, nikoli týmovou souhru. Ta záleží na tobě - zejména na vybrané taktice.


Individuální pozápasové hodnocení

Po kliknutí na "osobní ohodnocení" se zobrazí stránka se statistikami všech hráčů, kteří v daném zápase nastoupili. Sloupce obsahují následující informace:
- známka - celkové hodnocení hráče - závisí na celkovém výkonu; čím více příležitostí hráč dostane k využití svých schopností, tím vyšší hodnocení dostane; hodnocení závisí na pozici - v úvahu jsou brány odlišné faktory pro jednotlivé pozice, např. pro útočníka je nejdůležitější věcí kvalita jeho útočení (pokud se dostane do nějakých příležitostí); forma ovlivňuje využití schopností hráče a má tedy také vliv na jeho hodnocení
- čas - odehrané minuty
- střely - střely na branku
- fauly - počet faulů, které hráč učinil během zápasu
- útok - procenta ofenzívních akcí celého týmu rozdělená mezi jednotlivé hráče; tzn. čas kdy se konkrétní hráč pohyboval s míčem, vedl ho, kličkoval kolem protihráčů...
- def - procenta defenzívních akcí celého týmu rozdělená mezi jednotlivé hráče; tedy čas, po který hráč napadal soupeře nebo pronásledoval soupeře s míčem; všimni si, že tento faktor nemusí být nejvyšší u obránců – v týmech, které preferují útočnou hru, jsou nejaktivnější záložníci a někdy i útočníci


Komentář

Komentář shrnuje nejdůležitější akce, kterými jsou:
- góly
- střely, které mířily do tyče nebo těsně minuly branku
- střely, které měl brankář problém zkrotit
- žluté a červené karty
- střídání
- standardky a penalty
2013-07-24 16:58:44
Ligové soutěže

Systém lig v každé zemi se dělí do divizí, skládá se z několika lig závislých na úrovni divize. Úplně nejvýš je vždy jedna divize – nejdůležitější a nejprestižnější pro danou zemi. Každá divize níže obsahuje 4x více lig než divize nad ní:

1. Divize : 1 liga,
2. Divize : 4 ligy,
3. Divize : 16 lig,
4. Divize : 64 ligy,
atd.

Každá liga má 8 týmů hrajících systémem dvakrát každý s každým, na konci sezóny má každý tým odehráno dohromady 14 zápasů. Body se udělují stejně jako v reálném fotbale, takže za vítězství dostane tým 3 body a za remízu 1 bod. Pořadí v tabulce je závislé na následujícím (od nejdůležitějších dolů):
- body
- skóre
- počet vstřelených gólů
- umístění v lize nakonci minulé sezóny

Na konci sezóny se stává vítěz ligy z nejvyšší divize mistrem své země.

Postupy a sestupy

Nejlepších 25% vítězů lig určité úrovně (samozřejmě kromě První ligy) postupuje přímo do vyšší soutěže, tedy bez toho, aby museli hrát baráž. To také znamená, že nejhorších 25% týmů (pořadí se určuje na základě zisku bodů, poté rozdílu vstřelených a obdržených branek, poté počtu vstřelených gólů a nakonec pozice v ligové tabulce na konci sezóny) sestoupí automaticky.
To znamená, že tým, který skončil na osmé pozici nemusí vždy automaticky sestoupit. Vítězové ostatních lig (kteří automaticky nepostoupí) budou hrát baráž (kvalifikaci) se zbývajícími týmy z 5. až 8. místa vyšší soutěže.

Dvojice v baráži se určuje na základě zisku bodů a rozdílu vstřelených a obdržených branek, takže nejslabší tým z vyšší ligy bude čelit nejsilnějšímu kandidátovi na postup. Pokud zápas skončí v základní hrací době remízou, bude následovat prodloužení a eventuálně penaltový rozstřel. Kvalifikační (barážové) zápasy se budou hrát vždy na hřišti týmu z vyšší ligy.

Pohár

Národní pohár začíná před prvním kolem nové sezóny. Počet týmů kvalifikovaných do poháru je nejvyšší možná mocnina dvou. A tak v zemi s třemi divizemi (21 lig, 168 týmů) je počet týmů nasazených v poháru 128, což znamená že se kvalifikují následující týmy: všechny týmy hrající v 1. a 2. divizi, všechny týmy na 1-5. místě v 3. divizi a nejlepších 8 týmů ze 6. míst. Účast týmu v poháru je určena umístěním v ligové tabulce na konci předchozí sezóny. Toto je rovněž rozhodující faktor pro nasazování do jednotlivých kol poháru.
Týmy jsou vždy rozděleny do dvou výkonnostních košů, podle pořadí na konci minulé sezóny. K týmům z prvního výkonnostního koše jsou náhodně nalosovány týmy z koše druhého.
Hraje se pouze jeden zápas, a to na stadionu slabšího týmu.
Zápasy jsou hrány pohárovým systémem s případným prodloužením a penaltovým rozstřelem.

Pohár Mistrů

O tuto prestižní cenu hraje celkem 128 týmů z celého světa (kromě zemí, které nemají národní tým). Kvalifikují se do něj týmy, které vyhrají nejvyšší ligu ve své zemi a zbytek týmů je doplněn z vítězů národního poháru, seřazených podle ranku zemí. Pokud se stane, že vítěz ligy je zároveň i vítězem národního poháru, získává místo druhého postupujícího další země v pořadí.
Pohár se hraje systémem play-off stejně jako národní pohár a týmy jsou nasazené podle svého ranku.

Přáteláky

Týmy, které se nekvalifikovaly do poháru nebo už byly dříve vyřazeny, mají uprostřed týdne volno. Mohou se připojit do jedné z přátelských lig (jestliže taková existuje) nebo si domluvit jednozápasový přátelák s jiným týmem. Zápas může být hrán ligovým systémem (bez případného prodloužení a penalt) anebo pohárovým způsobem. Pokud chceš vyzvat tým k přáteláku, jdi do jeho zápasového kalendáře. Jestliže může hrát přátelák, najdeš tam odkaz (pokud tento tým už nemá přátelák domluvený).

Přátelské ligy

Pouze předplatitelé Plusu mohou založit své vlastní přátelské ligy; avšak každý manažer se může připojit do již existující ligy.
Zakladateli je dovoleno sestavit jenom jednu přátelskou ligu. Možnost pro sestavení ligy najdeš v agendě "Přáteláky" v "Kanceláři".
Zakladatel určuje následující:
- kdy liga začne
- které z přihlášených týmů budou zařazeny

Zakladatel přátelské ligy se nemůže vzdát hraní ve své vlastní lize, nemusí ji však aktivovat, případně ji může smazat.

Ve chvíli, kdy je liga připravena, mohou být zařazeny týmy. Zakladatel vybere týmy přihlášené do ligy. Když se rozhodne, že je s výběrem týmů hotový a je ochotný začít ligu v prvním možném termínu, tak ji může schválit.

Liga může začít s následujícími podmínkami:
- počet týmů není lichý, minimálně musí být vybrány čtyři týmy a nepřekračuje maximum, závislé na počtu týdnů zbývajících do konce sezóny
- týmy vybrané zakladatelem nemají domluvený přátelský zápas nebo nehrají pohár

Přátelská liga schválená mezi čtvrtkem a nedělí může začít následující středu, rozlosování probíhá v pondělí. Mezi pondělkem a středou můžeš vytvořit novou přátelskou ligu nebo se připojit do nějaké neaktivní, ale nemůžeš schválit nebo aktivovat svou ligu.

Stav ligy, která nebyla schválena, zůstává nezměnen. Liga může být aktivována v následujících týdnech nebo může být nadále neaktivní.

Přátelské ligy, které byly dohrány, se stávají opět neaktivními, takže lze založit novou ligu, případně do této pozvat nové týmy atd.

Arcade

Pokud máte Plus můžete teď hrát přátelský zápas každý den, v "Arcade módu".

Základní principy jsou následující:

* Arcády (i jejich sledování) jsou možné pouze mezi 2 týmy které mají aktivní Plus
* Tým může hrát jenom 1 zápas denně. Ve středu arcády nejsou možné, hraje se pouze klasický přátelák.
* Arcády jsou pro zábavu a nemají žádný efekt na takzvanou "realitu" (v rámci sokkeru), zranění a karty se neukládají po zápase, zápas nemá žádný efekt na trénink. Můžete nasadit každého hráče, i když má zraněni nebo kartu, které mu zabraňují hrát normální zápas.
* Týmy můžou nastavit začátek zápasu od 09:00 do 2:59 CET (SEČ)
* Můžete hrát zápas v ten samý den v který byl domluven, ale nezapomeňte dát týmům čas na nastavení sestavy.
2010-01-16 02:18:30
Updaty probíhají během určitých dnů v týdnu:

Každodenně

- Lékařská prohlídka zraněných hráčů
- Kontrola stavebních prací na stadionu
- Update hodnot hráčů
- Zveřejněna předpověď počasí na daný den

Sobota

- Výplaty hráčům a trenérům, platba za údržbu stadionu
- Příchod mladíků do juniorky
- Na klubový účet přicházejí peníze od sponzorů
- Rozlosování kvalifikace MS (v 0. týdnu)
- Rozlosování zápasů MS (v 1. týdnu)

Neděle

- Update schopností starších hráčů
- Hrají se ligové zápasy (1.-14. týden)
- Hrají se barážové zápasy (15. týden)
- Končí volby národních trenérů (1. týden)
V 0. týdnu se nehraje žádný zápas

Pondělí

- Rozlosování přátelských turnajů
- Update počtu fanoušků ve fanklubu
- Update formy hráčů
- Update ligových tabulek
- Posezoní bonusy (v 0. týdnu)
- Začátek voleb národních trenérů (v 15. týdnu)

Úterý

- Hrají se juniorské zápasy (1.-14. týden)

Středa

- Smazány informace o přátelácích, ty mohou být dohodnuty pouze do středy
- Odehrání přátelských zápasů nebo jednotlivých kol přátelských turnajů a národního poháru (začíná 0. týden)
- Rozlosování dalšího kola juniorské ligy

Čtvrtek

- Los dalšího kola poháru (pokud již neskončil)
- Aktualizace tabulek přátelských turnajů
- Trénink juniorů a update jejich schopností
- Trénink hráčů, aktualizace jejich schopností a formy
- Zápasy Poháru Mistrů (začíná v 15. týdnu)

Pátek

- Rozlosování nového kola Poháru Mistrů (pokud již neskončil)
- Zápasy reprezentaci U21
- Platový a věkový přepočet hráčů (v 15. týdnu)
2008-11-29 10:53:06
Každá země, která působí v Sokkeru nejméně jednu sezónu a má dostatečný počet uživatelů, má také svůj národní tým.

Reprezentační trenér do národního mužstva povolává hráče; samozřejmě pouze ty, kteří mají příslušnou národnost. Každý uživatel může sledovat reprezentační zápasy, bez ohledu na to, zda je majitelem Plus či nikoli.

Volby trenéra reprezentace

O post národního trenéra se může ucházet kdokoli, přičemž nezáleží na jeho národnosti.

Trenér je volen demokraticky vždy na konci sezóny, každý uživatel v příslušné zemi má právo hlasovat pro jednoho z kandidátů. Trenér nicméně nemá možnost vidět vlastnosti hráčů, výjimkou může být samozřejmě pouze hráč, který je momentálně na prodej a také hráč, který patří do ligového týmu národního kouče.

Hráči

V reprezentaci může být najednou maximálně 40 povolaných hráčů.
Hráči v reprezentaci nemohou být vyhozeni.
Hráč, který je součástí reprezentačního týmu je také v jistém smyslu slova "chráněn", pokud se stane jeho tým "botem". Pokud odehrál za národní tým alespoň jedno utkání, bude umístěn na transfer listinu v momentě, kdy bude tento tým přidělen novému majiteli.

Zápasy

Přátelské zápasy

Přáteláky se hrají každý týden, pokud nejsou na programu zápasy Mistrovství Světa.

Domlouvání přátelských zápasů je čistě v kompetenci národního trenéra a probíhá stejně jako domlouvání normálních přáteláků v Sokkeru. Trenér národního týmu může povolat do reprezentace jakéhokoliv hráče příslušné národnosti a tohoto hráče pak v týmu použít čistě podle svých představ.

Kvalifikace na Mistrovství Světa

Kvalifikace se zúčastní všechny existující národní týmy. Ty budou rozděleny do několika košů na základě mezinárodního žebříčku. Mužstva z pozic 1-7 budou v koši A, týmy 8-14 v koši B atd. Týmy z koše A budou posléze nalosovány jako první do jednotlivých skupin, týmy z koše B jako druhé atd.

Kvalifikační zápasy nebudou hrány každý týden, takže zbudou termíny i na přátelské zápasy.

Mistrovství Světa

Nejlepších 32 týmů se kvalifikuje na závěrečný turnaj. Kritéria kvalifikace jsou tato:
1. Pozice v kvalifikační skupině po odehrání všech zápasů
2. Body získané v kvalifikačních zápasech
3. Vstřelené branky
4. Obdržené branky
5. Počet vítězství
6. Body v mezinárodním žebříčku v době losování.


Před závěrečným turnajem MS bude vytvořeno 8 skupin po čtyřech týmech na základě výsledků kvalifikace - 8 nejlepších týmů bude zařazeno do prvního losovacího koše, dalších 8 do druhého, dalších 8 do třetího a posledních 8 do čtvrtého.
2007-11-01 23:29:19
V této kapitole je popsáno menu hry, odkud se lze dostat k pokynům, které můžeš nastavit podle níže uvedených informací:

Uživatelské menu – pravý rámec

Vpravo je menu s devíti ikonami odkazujícími na nejdůležitější stránky tvého klubu:

- Novinky - odkaz na hlavní stránku, na ní se objevují novinky týkající se hry
- Stránka klubu - odkaz na hlavní klubovou stránku; z ní se lze dostat na tabulku tvé ligy, resumé posledních zápasů nebo k nastavení účtu, kde můžeš měnit údaje jako přezdívka, heslo, e-mail apod.
- Hráči - odkaz na seznam hráčů aktuálně zaměstnaných tvým klubem; zde se dají získat všechny potřebné informace k nastavení sestavy; dále se tudy můžeš dostat na podstránky jednotlivých hráčů, chceš-li o nich vědět více či chceš-li je např. umístit na přestupovou listinu nebo vyhodit z klubu
- Zápasy - odkaz na seznam zápasů tvého klubu; jsou zde zápasy jak odehrané, tak i nadcházející
- Trénink - zde se dá nastavit všechno týkající se tréninku hráčů; rekrutovat nové trenéry nebo přiřadit trenérovi s platnou smlouvou určitý druh práce; každý trenér, stejně jako hráč, má svou podstránku, kde se můžeš podívat na jeho schopnosti, podepsat s nim kontrakt, propustit jej atd.; na stránce tréninku se také nastavuje druh tréninku a trénovaná pozice
- Finance - odkaz na stránku, kde můžeš kontrolovat příjmy a výdaje tvého klubu v aktuálním a předchozím týdnu a sledovat stav klubového účtu
- Stadion - na této stránce si můžeš prohlédnout svůj stadion, plánovat jeho rozšíření a konečně také začít se stavebními pracemi
- Kancelář - v Kanceláři lze najít další informace o tom, co se právě děje ve tvém klubu; dá se zde zjistit, kolik má fanklub tvého klubu členů a jakou mají fanoušci náladu; můžeš zde také sledovat přestupy, o kterých tvůj klub momentálně jedná; v Kanceláři jsou také další užitečné odkazy:
+ Mladíci - toto je tvá juniorská škola, v ní můžeš určit maximální počet mladíků a odtud také vytrénované juniory přeřadíš do prvního týmu
+ Přáteláky zde najdeš různé údaje o přátelských zápasech a ligách
+ Média - zde se dá změnit název stadionu, či samotného klubu; dále tu můžeš měnit skiny (grafickou podobu) Sokkeru; pro předplatitele Plusu jsou zde navíc další možnosti jako např. určení klubového erbu, barev dresů nebo publikování článků v klubových novinách
- Pošta - odkaz na stránku, z níž se dají posílat interní sk-maily ostatním manažerům

Hlavní menu – levý rámec

V tomto menu jsou odkazy na důležité stránky Sokkeru:

- Svět - tady se nalézá kompletní přehled všech zemí, které na Sokkeru fungují
- Země - hlavní stránka tvé země, najdeš zde všechny základní informace, je zde i seznam soutěží (jak oficiálních, tak přátelských), které se v tvojí zemi právě hrají; jsou zde opět další odkazy na jednotlivé podstránky:
+ Regiony - seznam regionů dané země
+ Statistiky - souhrnné statistiky dané země (jen pro předplatitele Plusu)
+ Události - seznam dnešních událostí
+ Národní tým - hlavní stránka reprezentace tvé země
- Hledat - stránka s vyhledavačem uživatelů, hráčů a týmů
- Přestupy - stránka s přestupní listinou
- Fórum - odkaz na stránku s diskusemi; u jednotlivých diskuzí mohou být vedle názvu fóra čísla ve formě (+x / +y) - to znamená, že je tu x komentářů v y vláknech, které jsi ještě nečetl; pro fóra platí určitá pravidla, která si nezapomeň přečíst!
- Pravidla - odkaz na pravidla, která si právě teď čteš :)
- Plus - zde můžeš najít informace o službě Plus a výhodách, které tato služba nabízí; jsou zde také informace o tom, jak si tuto službu předplatit

Nastavení sestavy

Vstoupíš-li na seznam zápasů svého klubu, tak pod nacházejícími zápasy uvidíš pokyn "Instrukce k zápasu". Tento odkaz vede na stránku, která ti umožňuje vybrat hráče pro daný zápas, určit jejich příkazy a vybrat správnou taktiku.

Přehled taktik ukazuje průměrnou pozici hráčů vybrané taktiky a může se lišit od toho, co jsi pro jednotlivé pozice zadával v editoru taktik (viz. níže). Klikni na "Sestava", přiřaď své hráče k jednotlivým číslům dresů (kromě jedenácti hráčů základní sestavy můžeš vybrat i náhradníky pro dané posty), vyber jejich pokyn, urči taktiku a klikni na "Uložit". Znovu uvidíš hlavní stránku s vybranou sestavou. Aby sis byl jistý, že se tvá volba uložila, tak opusť editor sestavy a otevři jej znova. Některé prohlížeče mohou totiž za jistých okolností pokyny špatně uložit.

Úprava zápasových pokynů

Na stránce, kde se určuje sestava pro daný zápas, je kromě odkazu "Sestava" také volba "Příkazy". Zde můžeš zadat exekutora přímých kopů a penalt a také zde můžeš nastavit střídání. Kromě minuty střídání, střídaného a střídajícího hráče lze určit i různé okolnosti, za kterých má ono střídání proběhnout. Po nastavení klikni opět na "Uložit", čímž se opět dostaneš zpátky na hlavní stránku sestavy, kde můžeš vše zkontrolovat.

Úprava taktiky

K editoru taktik se můžeš dostat buď přes odkaz ze stránky tréninku, nebo ze stránky, kde se nastavuje sestava. Můžeš editovat pouze svou vlastní taktiku - pokud žádnou nemáš, budeš muset nejprv zkopírovat jednu z předem nastavených a tu dále upravovat. Jak na to? Pod instrukcí Vytvořit novou taktiku založenou na: vyber existující taktiku, která ti poslouží jako základ taktiky nové. Taktiku si nějak pojmenuj a klikni na "Vytvořit". Jméno taktiky se ti objeví pod seznamem těch standardních a odtud ji můžeš dále editovat. Vytvořit si můžeš maximálně pět vlastních taktik.

Klikni na jednu z vytvořených taktik, ta se objeví na fotbalovém hřišti napravo. Taktiku si lze prohlédnout tak, že podržíš myší fotbalový míč, který je uprostřed, a pohybuješ s ním po různých částech hřiště. Jak pohybuješ s míčem, tak se hýbají i hráči po hřišti. Pro každého hráče je tedy přiřazena určitá pozice, kterou se snaží v závislosti na své kondici a rychlosti zaujmout vzhledem k pozici míče. Taktiku lze měnit tak, že "přesuneš" míč do jednoho ze sektorů hříště a upravíš pozici hráčů. To udělej v každém ze sektorů hřiště a je to. Dbej na to, aby byl pohyb hráčů v závislosti na pohybu míče v sousedících sektorech plynulý. Pokud to tak nebude, tak se hráči na své pozice nemusí dostat včas a celá taktika bude zbytečná.
Je pouze na tobě, jaký styl budeš hrát, jestli se kupříkladu tví obránci budou zapojovat do útočných akcí, jestli postavíš své hráče více do středu hřiště, aby zahušťovali prostor, nebo jestli budou operovat u postranní čáry a útočit po křídlech. Existují milióny kombinací, které můžeš použít!

Na stránkách, kde se nastavuje sestava a na stránkách pozápasového hodnocení se generuje průměrná pozice hráče vzhledem k jeho pozicím ve všech sektorech. Nebuď proto překvapen, že se takový obrázek bude značně lišit od toho, který můžeš vidět v editoru taktik. Tam totiž vidíš vždy pouze pozice hráčů v konkrétním sektoru (tzn. tam, kde je momentálně míč).
2008-11-06 14:14:46
Programy nebo scripty, které
- Zpracovávají nebo upravují Sokkerová data
- Mění vzhled nebo užití Sokkerových stránek
- Poskytují nové nebo změněné funkce stránek
jsou vítány jako zpestření Sokkeru pro uživatele

Nicméně, pokud některá z možností scriptů nebo programů bude škodit sokkeru (např. spamování, nadměrné vytěžování stránek, snižování výnosů z reklam atd.), mají admini a tvůrci možnost:
- Zamezit jakékoliv diskuzi nebo zveřejňování těchto programů (scriptů) na sokkerovských fórech.
- Zakázat používání těchto programů a potrestat jejich uživatele
- Provést další právní kroky proti autorovi

Berte prosím na vědomí, že jedinou povolenou metodou získávání dat ze sokkeru je přes XML umístěném na http://online.sokker.org/xmlinfo.php. Je to obrovský soubor dat, které jsou poskytnuty na tvorbu nástrojů ke zvýšení radosti ze hry.

Je povolené používat pluginy na manipulaci s obrazovým obsahem stránek, pokud splní výše uvedené podmínky a nejsou považovány za škodlivé pro hru. Sokker nedohlíží na vývoj takových pluginů, takže při jejich používání buďte opatrní, protože mohou způsobovat různé chyby. Pokud na nějakou narazíte, vždy zkuste nejprve vypnout plugin předtím, než nám pošlete informaci o chybě. V případě objevení chyby informuje přímo autora pluginu, případně k diskuzi použijte příslušné téma k tomuto pluginu.

Pořadí dovedností

0. tragic
1. hopeless
2. unsatisfactory
3. poor
4. weak
5. average
6. adequate
7. good
8. solid
9. very good
10. excellent
11. formidable
12. outstanding
13. incredible
14. brilliant
15. magical
16. unearthly
17. divine
17+. superdivine (hráč se už nemůže na dané vlastnosti zlepšit)

Nálada fanoušků

1. are furious
2. are losing hope
3. are depressed
4. believe in their club
5. are satisfied
6. are delighted with their club`s performance
7. are madly in love with their club

Očekávání fanoušků

1. Totally outclassed here. Even your stars will be happy to get an opponent players autograph.
2. Your supporters hope the team won`t bring them too much shame in this match.
3. Supporters think the opponent is better, but with a little luck you could spring a surprise.
4. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to opponent team.
5. This match is expected to be a tough and even game by your supporters.
6. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to your team.
7. Rival is respectable by your supporters, but they expect a win.
8. Your supporters are sure of an easy win in this match.
9. Supporters come to eat popcorn, relax and watch a festival of goals from your team.

Týdenní údržba stadionu (1 místo):0.75 $
Týdenní výdaje na jedno místo v juniorce:1 000.00 $
Úroková sazba při dluhu:4.5%
Maximální dluh:-250 000 $
Limit bankrotu:-500 000 $
Cena sezónní permanentky:125.00 $

Ceny vstupenek

Tribuna podél postranní čáry za brankou a v rozích
Místo k stání 2.00 $ 2.00 $
Místo k stání pod střechou 2.00 $ 2.00 $
Terasa 4.00 $ 4.00 $
Terasa pod střechou 5.00 $ 5.00 $
Lavička 6.25 $ 6.25 $
Lavička pod střechou 7.50 $ 6.25 $
Sedačka 7.50 $ 6.25 $
Sedačka pod střechou 8.75 $ 7.50 $