Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Wiadomości
Dev. Diary 34: New editor – Work update

 • _james
 • 2020-11-27

Short note today - last week we were finishing new tactic editor, and it's finally done. Currently, new editor (without flash), is uploaded and linked on test server. We can start tests (all admins are involved), as there are still bugs that need to be tracked down before we upload the editor to sokker.org. Anyway, it's one of the most complicated flash elements, so we perceive that step as one of the most important in current stage of the project.

Flash is still our key focus right now, but next week we will also share with you few more graphics from the new interface!

61 członków federacji!
Brokuszewia
Brokuszewia
2020-10-02 12:31
1. airwaves 2. Andrew Alex[FC] 3. Arek 4. Arkady Fiedler 5. astaa 6. Avel 7. Axaros 8. BAFI 9. bartek7090 10. Brazylijski 11. brokus 12. Buczo 13. crisr 14....
30 członków federacji!
Brokuszewia
Brokuszewia
2020-04-26 21:36
Skład federki (kolejnosc alfabetyczna): 1. Andrew Alex[FC] 2. Arek 3. Arkady Fiedler 4. Axaros 5. BAFI 6. brokus 7. Buczo 8. crisr 9. D@ni 10. DJavor 11. dzidzia 12....
40 członków federacji!
Brokuszewia
Brokuszewia
2020-05-12 17:08
DOŁĄCZ DO NAS! Skład federki (kolejność alfabetyczna): 1. Andrew Alex[FC] 2. Arek 3. Arkady Fiedler 4. astaa 5. Avel 6. Axaros 7. BAFI 8. brokus 9. Buczo 10. crisr 11....
Dev. Diary 33: Nowy widok meczów – postęp prac

 • vordamm
 • 2020-11-20

W tym tygodniu odkryjcie więcej grafik i zrzutów ekranu - efektu naszego aktualnego głównego wyzwania - nowego widoku meczów. Pracujemy jednocześnie nad kilkoma elementami, takimi jak wizualizacja stadionu, animacje zawodników czy tekstury boiska. W miarę zbliżania się do ostatecznych wyników będziemy od czasu do czasu skracać długość naszych dzienników deweloperów i zamiast tekstu przedstawiać więcej ekranów lub elementów graficznych.

Nowy widok 3D / 2D:
https://ibb.co/0mJmMRq
https://ibb.co/2YHK8tG
https://ibb.co/tCS9jcz
https://ibb.co/kJQq92J
https://ibb.co/QmKd1S7

Konwersja starego widoku:
Pracujemy również nad przekonwertowaniem starego widoku meczu (2D) z Flasha na HTML. Tutaj również idziemy do przodu, a w tym tygodniu możemy podzielić się z Wami zestawem animacji przygotowanych w HTML - jak widzicie, mamy już prawie gotowe wszystkie animacje graczy i możemy przejść do końcowej części - konfiguracji pomiędzy grafiką/animacjami a silnikiem meczowym.
https://skaldy.com/mv/

Dev Diary 32: Nowa wizualizacja meczowa - preview

 • tutek
 • 2020-11-13

Dev Diary 32: Nowa wizualizacja meczowa - previewDziś chcielibyśmy podzielić się z Wami raportem z prac nad nową wizualizację 2D / 3D. Jak opisywaliśmy w poprzednich odcinkach Dev Diaries – nowa wizualizacja finalnie ma być głównym sposobem oglądania meczów, i została skonstruowana tak, by jednocześnie obsługiwać oba tryby widoku – 2D i 3D. Będzie to zresztą dobrze widoczne na przedstawionych dziś grafikach podglądowych.
Obecnie trwają prace związane z optymalizacją wyświetlania meczu w nowej wizualizacji (by była wydajna nawet na słabszych komputerach), jak i prace związane z jakością animacji piłkarzy i zagrań.
Jednocześnie rozwijamy całą oprawę graficzną wizualizacji, i te elementy możemy dziś Wam przedstawić.
Sprawdźcie poniższy link, i użyjcie strzałek, by obejrzeć wszystkie 7 widoków, które mamy na chwilę obecną zaproponowane.
https://xd.adobe.com/view/9c019e7e-0ac2-48c6-b3a8-95e021b303ee-c952/?fullscreen

W kolejności widzicie tutaj:
1. Ekran ładowania meczu – widok który wyświetla się na samym początku ładowania meczu. Widzicie tutaj opcję reklamy wideo – ten element będzie dotyczył jedynie graczy bez wykupionego abonamentu PLUS – będzie go można jednak pominąć, przy użyciu tokenów – czyli dodatkowej waluty w grze.
2. Następnie jest seria widoków przedstawiających intro meczowe, które wyświetla się w trakcie, jak zawodnicy wybiegają na murawę (czyli przed rozpoczęciem meczu). Mamy tutaj po kolei – prezentację strojów obu drużyn, potencjalnego reklamodawcę, ustawienie obu drużyn i składy.
3. Na piątym widoku widzimy sposób wyświetlania meczu – u dołu widać dodatkowo pasek czasu, który pozwala nam przewijać się do wybranych sytuacji – sytuacje są też oznaczone na pasku kolorami drużyn i ikonami.
4. Ostatnie dwa ekrany to widok menu z opcjami widoku i trybami kamer. To dwie propozycje tego widoku, zawartość jest dokładnie taka sama, różnią się jedynie kształtem rozwijanego menu.
Mamy nadzieję, że nowe propozycje Wam się spodobają.

Dev Diary 31: Krótkie podsumowanie prac

 • vordamm
 • 2020-11-06

W tym tygodniu podzielimy się z Wami wyjątkowo krótką notatką z prowadzonych prac. Jesteśmy teraz w pełni skupieni na najważniejszym zadaniu jakim jest zastąpienie Flasha - i poświęcamy na te prace wszystkie nasze zasoby. Najtrudniejsza część która obecnie sprawia nam nieco trudności to zastąpienie dwóch najbardziej złożonych elementów - edytora taktyk i wizualizacji meczowej. Terminy zastąpienia Flasha do końca roku są wciąż niezagrożone, jednak słyszymy coraz częściej informacje, że technologia Flash przestaje być obsługiwana na kolejnych przeglądarkach czy urządzeniach - z tego powodu czujemy się odpowiedzialni, by potraktować te zmiany jako pierwszy priorytet nawet przed ostatecznym terminem. Prosimy zatem o nieco cierpliwości - w przyszłym tygodniu liczymy, że uda nam się podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami o tej części naszej pracy.

Dev Diary 30: Welcome page

 • tutek
 • 2020-10-30

Dev Diary 30: welcome page (overview)Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam zakłądkę overview – to zupełnie nowa strona, która ma zbierać wszystkie kluczowe informacje związane z prowadzeniem Twojego klubu i być swojego rodzaju panelem sterowania drużyną. Będziemy na nią trafiać zaraz po zalogowaniu na naszym koncie. Docelowo, strona będzie prawdopodobnie możliwa do konfigurowania pod własne preferencje (będzie można wybrać, które elementy chcemy mieć pod ręką, a które ukryć lub przesunąć niżej). Niemniej w pierwszym podejściu, będzie ona mieć wygląd zaproponowany na przedstawionej już w poprzednich Dev Diaries makiecie:
https://xd.adobe.com/view/cd353768-7ee6-4813-b032-a68f0b5d0772-9866/?fullscreen

W tym tygodniu chcielibyśmy Was poprosić o wsparcie w pracach nad tym widokiem. Interesuje nas zwłaszcza pierwsza sekcja, którą widać na stronie – powiadomienia. Jej celem jest stworzenie miejsca, które będzie nam przypominało o kluczowych akcjach, które powinniśmy podjąć. Gra przypomni nam o nich, razem z linkiem kierującym w odpowiednie miejsce.
Poniżej kilka przykładowych powiadomień:
1. Konieczność wybrania składu na najbliższy mecz
2. Ustawienie treningu
3. Zatrudnienie trenera
4. Zaplanowanie sparingu
5. Podpisanie kontraktu z wylosowanym trenerem
6. Ściągnięcie gracza którego licytację wygraliśmy
To tylko wstępne propozycje, i tu pojawia się nasza prośba o pomoc. Chcielibyśmy, żebyście zaproponowali nam inne możliwe powiadomienia, które ułatwią Wam grę. Prosimy o wypowiedzi na forum Sokker Development.

Dev Diary 28: Final graphic design

 • vordamm
 • 2020-10-16

Dziś mamy przyjemność zaprezentować ostateczną wersję nowego layoutu, który zostaje przez nas zaakceptowany do wdrożenia. Obecnie prezentujemy go na widoku klubu, ale w kolejnych tygodniach będzie on rozwijany na inne, wypracowane już widoki. Finalna wersja nie odbiega w dużym stopniu od tej, którą prezentowaliśmy kilka tygodni temu, ale dopracowała kilka elementów (np. cieniowanie, pionowe napisy, kolorystykę). Co więcej, prezentujemy dwa podstawowe widoki – layout jasny i layout ciemny, jako, że te dwa kierunki zostały najlepiej ocenione w ankietach.
Możliwe będzie też łączenie elementów menu z ogólnym widokiem – to znaczy, że w ramach personalizacji użytkownik będzie mógł wybrać jasne menu przy ciemnym widoku gry, i odwrotnie.

Dev Diary 27: Serwer testowy & prace and nową wizualizacją

 • vordamm
 • 2020-10-09

Serwer testowy

Przed nami bardzo istotny krok w rozwoju Sokkera – rozpoczynamy testy przepisanego kodu back end, który został zaktualizowany z archaicznej wersji sprzed lat na nowszą – dzięki tej zmianie możliwe będzie rozpoczęcie prac wdrożeniowych nowych rozwiązań w mechanice gry. Największa część kodu dotyczy codziennych update’ów, które aktualizują rano rozgrywkę – nowy kod został już wdrożony na serwerze testowym, po początkowych testach w wąskich developerskim gronie zaczynamy rozszerzać bazę testerów.

Od najbliższego tygodnia do testów zostaną doproszeni wszyscy admini – zakładamy, że będą pojawiały się jeszcze liczne błędy związane z dużą ingerencją w stary kod, stąd nie chcemy przeciążyć serwera zbyt dużą liczbą testujących na starcie.

Niemniej po naprawieniu pierwszych błędów, które w tym gronie wykryjemy, planujemy otworzyć serwer testowy dla większej liczby użytkowników. Dokładne zasady zakładania drużyn testowych będą jeszcze ogłoszone, razem z regulaminem dot. używania serwera testowego i zasadami zgłaszania błędów etc.

Zmiany które zostały obecnie wprowadzone to przede wszystkim aktualizacja kodu gry – nie ma w nich jeszcze żadnych nowych elementów, które w obecnej wersji gry się nie znajdują (innymi słowy w odbiorze to ta sama gra, jedynie kod który za nią stoi jest nowszą technologią). Ale po poprawnym przetestowaniu aktualizacji – to na niej będziemy wdrażać ogłoszone rozwiązania.

Nowa wizualizacja meczu 2D i 3D

Prace nad nową wizualizacją również idą do przodu. Łączy ona dwa tryby widoku, 2D i 3D. w nowym wydaniu czeka nas tylko jeden link do odpalenia meczu (a nie dwa, jak obecnie – osobny dla 2D i osobny dla 3D). Cała wizualizacja będzie trójwymiarowa, ale domyślne ustawienie kamery będzie oddawało to, które jest największym atutem obecnego 2D, a więc statyczne ujęcie całego boiska. By wykorzystać potencjał 3D, user będzie miał opcję zmiany kamer w trakcie meczu. Możliwe też będzie np. ustawianie powtórek akcji oraz oglądanie ich na innej kamerze, niż główny widok meczu.

Obecnie udało nam się w pełni przełożyć silnik wizualizacji meczowej na Unity – kolejny krok to nałożenie właściwych animacji, tekstur, dopracowanie wszystkich elementów, dopasowanie skali (np. wielkości zawodników).

Wrzucamy kilka roboczych screenów z prowadzonych prac:
screen 1
screen 2
screen 3

Dev Diary 26: Kwestie organizacyjne

 • vordamm
 • 2020-10-02

Problemy z płatnościami za Plusa
W ostatnich tygodniach dostaliśmy dużą liczbę reklamacji odnośnie terminów aktywowania Plusa – bardzo przepraszamy za liczne opóźnienia, wynikały one z faktu, że zmienialiśmy nasz status prawny (nowa spółka), przepinaliśmy konta bankowe i nadawaliśmy dostępy do obsługi płatności. Obecnie już zakończyliśmy ten proces. Plusy powinny być już akceptowane na bieżąco. Z tej okazji krótko przypominamy jeszcze nasze zalecenia odnośnie wykupowania abonamentów w grze:

1. Zachęcamy do korzystania z automatycznych przelewów przez zewnętrznych dostawców (DotPay, Skrill, PayPal) – w przypadku tych zakupów Plus jest aktywowany automatycznie, nie wymaga ręcznych potwierdzeń ze strony Developerów.
2. W przypadku przelewów tradycyjnych z poziomu lokalnego banku – Plus będzie aktywowany w ciągu 48h od momentu wpływu środków na konto gry. Prosimy pamiętać, że przelewy potrafią przyjść po pewnym czasie (np. z racji na weekend).
3. Jeśli mimo upływu 3-4 dni od wysłania przelewu Plus nie zostaje aktywowany, prosimy o zgłaszanie tego typu komplikacji w wątku „Plus problem” na Sokker International – lub bezpośrednio do Developerów – Mekene i Raula. Z początkiem tego miesiąca to oni będą odpowiadać za przydzielanie Plusów opłacanych w sposób tradycyjny.

Mamy nadzieję, że problemy z opłatami nie będą się już dłużej pojawiać, a jednocześnie dziękujemy Wam za wszystkie wpłaty, które obecnie w sporej części będą również finansować dalszy rozwój gry.

Sprawy formalne
Poza pracą nad kolejnymi elementami gry dużo czasu obecnie zajmują nam kwestie organizacji pracy. Obecnie przy pracach nad rozwojem Sokkera pracuje szereg podwykonawców, chcielibyśmy więc podzielić się z Wami ich listą i zakresami zadań, jakie prowadzą.

1. Dwóch programistów Front End – dwuosobowy zespół rozpoczął pracę nad nowym interfejsem który mieliście okazję zobaczyć na makietach i wstępnych propozycjach graficznych.
2. Jeden programista Back End – jedna osoba pracuje obecnie nad kodem samej gry, który jest sukcesyjnie przepisywany na nowszą wersję. Osoba ta kończy również konfigurowanie serwera testowego.
3. UX developer – dedykowana osoba pracuje nad makietami, które regularnie publikujemy. Obecnie po wypracowaniu kilku różnych widoków z poziomu desktop – zaczyna mocniejszą pracę nad widokiem mobile.
4. Graphic Designer – dwuosobowy zespół grafików pracuje nad finalizacją szaty graficznej – wstępne propozycje już widzieliście w poprzednich dziennikach.
5. Jeden programista specjalizujący się we Flash – kończy dopracowywanie elementów Flasha, które wymagają podmiany przed końcem roku, obecnie najwięcej pracy wymaga przygotowanie konwersji obecnej wizualizacji meczowej na nowszą technologię.
6. Studio Developerskie – osobny podwykonawca pracuje nad zupełnie nową wizualizacją meczową, która pokryje zapotrzebowanie na widok 2D i 3D w przyszłym roku.
7. Rysownik – jednocześnie trwają prace nad elementami ilustracyjnymi – wstępny kierunek twarzy piłkarzy został już przedstawiony, obecnie rysowane są kolejne wersje które zasilą generator postaci.

Poza powyższym zespołem, oczywiście cała czwórka Developerów (Damian, Greg, Raul i Mekene) też czynnie uczestniczy w pracach nad grą. Jak widzicie zakres pracy jest bardzo szeroki i wielowątkowy, jednocześnie udało nam się w ostatnich miesiącach skompletować cały niezbędny skład wymagany do realizacji obu zakładanych etapów rozwoju – 1. Zastąpienia Flasha, 2. Wydania gry po generalnym jej odświeżeniu.

Często pytacie nas o terminy, widzimy tez oznaki zniecierpliwienia pod kątem ilości zmian i tempa pracy. Prosimy o sporą dozę cierpliwości i pamiętanie o pierwotnych założeniach. Naszym celem na rok 2020 jest skuteczne zastąpienie Flasha – i tu termin zostanie z pewnością dotrzymany. Jednocześnie równolegle toczą się już prace nad generalnym update gry – to wciąż 2-3 sezony do wdrożenia tej zmiany, jednak biorąc pod uwagę kompleksowość całego projektu i ilość elementów wymagających pracy – ten termin w naszym odczuciu powinien być odbierany pozytywnie. Robimy co w naszej mocy, by zmiany zostały wdrożone jak najszybciej, ale zależy nam też, by były jakościowe i należycie przygotowane.

Dev Diary 25: Podsumowanie pracy

 • vordamm
 • 2020-09-25

W tym tygodniu prosimy o zapoznanie się z kilkoma obszarami naszej pracy, na których obecnie się skupiamy.

Technologia Flash
Mamy przygotowane prawie wszystkie elementy do zastąpienia Flasha. Wizualizacja meczu jest nadal w toku, ale nawet ta część jest ukończona w 60-70% (jest ona najbardziej złożona i najtrudniejsza). Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni po kilku testach przedstawimy je online. Zakładamy, że z powodzeniem zastąpimy Flasha do końca listopada, więc jest to jeszcze szybsze niż nasz pierwszy termin, który upływa pod koniec roku.

Nowy interfejs - makiety UX strony startowej
Wciąż pracujemy nad nowym interfejsem i przygotowanych jest kilka kolejnych widoków. Tutaj znajduje się link do nowego widoku strony głównej Sokkera, a strzałką w prawo znajdziesz również strony rejestracji / logowania. Strona główna jest ważnym punktem kontaktu z nowymi użytkownikami i jest to również powód, dla którego zdecydowaliśmy się uczynić ją nieco bardziej stylową i czystą. Postanowiliśmy również podzielić proces rejestracji na dwa etapy, weryfikację (poprzez e-mail lub media społecznościowe) oraz kreatora zespołu.

Serwer testowy
Prawie zakończyliśmy również przygotowanie serwera testowego. Obecnie szukamy rozwiązań kilku problemów technicznych i błędów, aby można było grać (silnik meczowy nadal nie działa), a potem, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni, poprosimy użytkowników o pomoc podczas testów. Pierwszym głównym zadaniem serwera testowego jest sprawdzenie mechanizmu aktualizacji nowej gry, zanim zostanie ona zaimplementowana.

Kwestie formalne
Miło nam również poinformować, że po długich miesiącach przygotowań prawnych Sokker zmienia status prawny. Umowa inwestycyjna została ostatecznie potwierdzona (może wydaje się trochę spóźniona, ale wszelkie formalności zgodnie z polskim prawem są dość skomplikowane i czasochłonne). Z punktu widzenia użytkowników jest tylko jedna ważna zmiana - nowe dane do zakupów PLUS (zgodnie z danymi nowej spółki).

Odbiorca płatności:
Sokker Manager sp. z o.o.
ul. Barbórki 26, 04-511 Warszawa, Polska
Numer konta:
02 1140 2004 0000 3802 8036 1751

Dev Diary 24: Projekt graficzny gry - aktualizacja

 • tutek
 • 2020-09-18

DEv DIARY 24 - projekt graficzny gry - aktualizacja
W tym tygodniu przedstawiamy link do najnowszej propozycji projektu graficznego. W ostatnich tygodniach staraliśmy się ulepszyć projekty, które wcześniej zostały przedstawione, dostosowując je do nowych przedstawionych uwag, zachowując ogólny styl.
Cieszymy się z efektu końcowego, nowa propozycja łączy jakość z przejrzystością i łatwym widokiem danych, i w tym kierunku chcemy dalej podążać. Prawdopodobnie nie jest to ostateczna wersja - w kolejnym kroku zaadoptujemy ją do kilku innych odsłon, a także wersji mobilnej. Chcemy mieć pewność, że obraz będzie działał dobrze w różnych konfiguracjach.

LINK DO NOWEGO PROJEKTU

Jak już wcześniej zostało wspomniane - na razie skupiamy się na jednym widoku, ale dzięki nowej szacie graficznej wprowadzimy również ciemną skórkę i wersję retro.

Dev Diary 23: Obiekty klubowe – szkółka juniorów

 • vordamm
 • 2020-09-11

W tym tygodniu mamy dla Was zapowiedź bardziej kompleksowej zmiany – chcemy rozbudować sposób zarządzania drużyną juniorów i wprowadzić w sokkerze obiekty młodzieżowe – infrastrukturę którą będzie można rozbudowywać, a dzięki kolejnym poziomom zyskiwać różne dodatkowe bonusy do prowadzenia naszej szkółki. Jednocześnie – coś za coś. Większe obiekty i rozbudowana szkółka piłkarska będą podnosić koszty utrzymania juniora.

Przewidujemy 4 różne obiekty, które będzie można rozbudowywać w ramach obiektów młodzieżowych:

Pion skautingu – odpowiada za ilość rekrutowanych juniorów, a także może odblokować opcję pozyskania juniorów z zagranicy. Dzięki kolejnym poziomom będziemy mieć szansę na większą ilość juniorów dołączających do szkółki w danym tygodniu (ale nie wpłynie to na poziom umiejętności juniorów), jednak za cenę podnoszenia kosztu utrzymania miejsca w szkółce. Poziomy przedstawiają się następująco:

1. Podstawowa siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 1-5
2. Lokalna siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 1-6
3. Regionalna siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 2-6
4. Krajowa siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 3-6
5. Międzynarodowa siatka skautingu – szansa na obcokrajowca – 5%

Campus – determinuje maksymalną liczbę juniorów, których możemy mieć w naszej szkółce. Tu również większe obiekty podnoszą koszt utrzymania juniora. Poziomy zdefiniowane będą następująco:

1. Maksymalna ilość juniorów - 15
2. Maksymalna ilość juniorów - 20
3. Maksymalna ilość juniorów - 25
4. Maksymalna ilość juniorów - 30
5. Maksymalna ilość juniorów - 35

Analityka – pozwala skutecznie mierzyć postępy juniorów i oceniać ich poziom. Ten parametr pozwoli zdecydować o tym, jak wnikliwie chcemy śledzić postępy naszych juniorów, gdzie poziom podstawowy odpowiada obecnemu systemowi oceny. Kolejne poziomy pozwolą nam zbliżyć się do poprzedniego systemu (najstarsi userzy zapewne pamiętają) który mierzył postępy juniorów z pełną dokładnością). Oczywiście kolejne poziomy będą zwiększać koszt utrzymania juniora:

1. Podstawowy poziom oceny juniorów
2. Skuteczniejsze mierzenie skoków +1
3. Skuteczniejsze mierzenie skoków +1
4. Sugerowana pozycja dla nowych juniorów
5. Dokładne mierzenie skoków

Obiekty treningowe – zależnie od ich poziomu możemy zatrudniać lepszy sztab szkoleniowy. Tutaj wyższe poziomy obiektów nie wpływają na utrzymanie miejsca juniora – większy koszt poniesiemy bowiem zatrudniając lepszego trenera. Rozbudowa będzie nam umożliwiała zatrudnienie specjalisty o maksymalnym poziomie – będzie jednak oczywiście możliwe skorzystanie ze słabszego specjalisty bądź nieposiadanie trenera:

1. Maksymalny poziom trenera - niesamowity
2. Maksymalny poziom trenera - olśniewający
3. Maksymalny poziom trenera - magiczny
4. Maksymalny poziom trenera - nieziemski
5. Maksymalny poziom trenera – boski

Tak, wprawne oko userów na pewno zauważyło wzmiankę o boskich trenerach – taki poziom skilla u trenerów również zostanie wprowadzony.

Poza wpływem na koszt utrzymania miejsca w szkółce, obiekty będą wymagały też jednorazowej opłaty przy ich rozbudowywaniu. Opłaty będą znacznie zwiększały się z kolejnymi poziomami – z jednej strony by umożliwić prowadzenie szkółek nawet wśród początkujących (podstawowa infrastruktura będzie w zasięgu praktycznie od początku gry), jednak najbardziej zaawansowane poziomy będą już znaczącym kosztem. Nie podajemy dokładnych kwot ze względu na fakt, że będą one wymagały dopasowania na poziomie testów.