Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2020-07-01 01:29
 • Лига натпревар: Torneo de Reservas
 • Стадион: real nacho fc Arena
 • Временски услови: moderate clouds
  warm
 • Гледачи: 799
real nacho fc Terminator F.C.
Balance Тактики 5-2-3 Jr
47% Посед 53%
63% Игра на половината 37%
7 Шутирања 11
2 Прекршоци 1
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
5 Офсајди 3
24.1 просечна оценка 22.4
average Шутирање adequate
average Додавање poor
poor Одбрана poor


2 минута.
Palacio неверојатно додава. Rubio ја прифати топката. Rubio се обидува да додаде. Lugo ја превзема контролата. Lugo шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

4 минута.
Huertas лобува високо во воздухот. Molina успеа прв да стигне до топката. Molina лобува високо во воздухот. Durango успеа прв да стигне до топката. Durango шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 1:0

15 минута.
Аут. Olivares ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Valderrama ја прифати топката. Valderrama имаше фантастичен обид. Samudio се обидува да ја сокрие топката. Figueredo се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете. Garzón има проблеми со прифаќање на топката. Palacio ја прифати топката.
Промашено за неколку сантиметри.

23 минута.
Rubio вешто го пресече додавањето. Rubio неверојатно додава. Lugo ја превзема контролата. Lugo шутира. Figueredo очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
real nacho fc - Terminator F.C. 1:1

30 минута.
Rodríguez се обидува да додаде. Valderrama ја превзема контролата. Mendoza го сопна противникот. Тоа е прекршок! Valderrama е повреден при сударот. Olivares ќе го изведе слободниот удар.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 1:2

32 минута.
Palacio ја превзема контролата. Palacio без многу размислување ја додава топката. Valderrama успеа прв да стигне до топката. Valderrama имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 1:3

42 минута.
Mera неверојатно додава. Tortillo одигра со топката, но судијата ја запре играта - офсајд. Montaño брзо го изведе слободниот удар. Palacio ја прифати топката. Palacio се врти и шутира... Топката ја погоди пречката.
Неверојатна шанса!

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: real nacho fc 64%, Terminator F.C. 36%.
real nacho fc - Terminator F.C. 1:3

48 минута.
Samudio вешто го пресече додавањето. Samudio лобува високо во воздухот. Tortillo ја превзема контролата. Tortillo имаше фантастичен обид. Molina безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 2:3

54 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Olivares ја уфрли топката во игра. Valderrama има проблеми со прифаќање на топката. Valderrama додава висока топка.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 2:4

57 минута.
Rodríguez додава висока топка. Figueredo неверојатно додава. Olivares добро одигра со глава. Tortillo успеа прв да стигне до топката. Tortillo шутира.
Неверојатна шанса!

80 минута.
Montaño вешто го пресече додавањето. Montaño лобува високо во воздухот. Lugo ја превзема контролата. Lugo шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 2:5

82 минута.
Rubio се обидува да ја сокрие топката. Durango успеа прв да стигне до топката. Durango брзо ја додава топката. Tortillo ја превзема контролата. Tortillo се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
real nacho fc - Terminator F.C. 3:5

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: real nacho fc 62%, Terminator F.C. 38%.
real nacho fc - Terminator F.C. 3:5
 • 1. L. Figueredo
 • 2. J. Durango
 • 3. M. Garzón
 • 4. .
 • 5. J. Mendoza
 • 6. J. Samudio
 • 7. .
 • 8. J. Olivares
 • 9. A. Huertas
 • 10. J. Mera
 • 11. .
 • 12. Y. Urbano
 • 15. .
 • 16. C. Guacaneme

 • 1. .
 • 2. J. Herrera
 • 3. T. Rendón
 • 4. C. Rodríguez
 • 5. I. Niño
 • 6. L. Montaño
 • 7. C. Lugo
 • 8. J. Olivares
 • 9. .
 • 10. O. Rubio
 • 11. W. Valderrama
 • 12. C. Santanilla
 • 16. D. Cisneros