Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2020-07-01 01:29
 • Лига натпревар: Torneo de Reservas
 • Стадион: winterfell
 • Временски услови: sparse clouds
  warm
 • Гледачи: 381
gamboa fc Los Heroicos FC
2a Тактики Vamos!
50% Посед 50%
54% Игра на половината 46%
9 Шутирања 6
0 Прекршоци 2
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
25.2 просечна оценка 27
adequate Шутирање good
weak Додавање poor
unsatisfactory Одбрана poor


11 минута.
Murcia неверојатно додава. Luna успеа прв да стигне до топката. Luna без многу размислување ја додава топката. Arbeláez успеа прв да стигне до топката. Arbeláez се врти и шутира...
Тоа беше блиску.

12 минута.
Murcia ја прифати топката. Murcia брзо ја додава топката. Еве го Buenaventura, има мали проблеми со прифаќање на топката. Luna ја превзема контролата. Luna имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

17 минута.
Sopó лобува високо во воздухот. Аут. Pineda Ortiz ја уфрли топката во игра. Astudillo ја прифати топката. Astudillo се врти и шутира...
Неверојатна шанса!

23 минута.
Aguilera ја превзема контролата. Aguilera ја уфрла топката. Montealegre ја превзема контролата. Montealegre шутира. Sopó се обидува да ја сокрие топката.
Неверојатна шанса!

28 минута.
Maldonado ја прифати топката. Maldonado неверојатно додава. Tobar ја прифати топката. Tobar додава висока топка. Moya добро одигра со глава. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

37 минута.
Herrera се обидува да прифати тешка топка. Barco ја превзема контролата. Судијата ја прекина играта поради прекршокот од Moya. Moya е опоменат.

41 минута.
Аут. Caro влегува во игра.

43 минута.
Mendoza лобува високо во воздухот. Топката е исфрлена надвор од теренот. Murcia ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Топката се одби од градите на Arbeláez. Arbeláez имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: gamboa fc 59%, Los Heroicos FC 41%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
gamboa fc - Los Heroicos FC 0:0

46 минута.
Jaramillo Vásquez влегува во игра.

62 минута.
Rial ја превзема контролата. Rial лобува високо во воздухот. Топката е исфрлена надвор од теренот. Moya ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Astudillo лобува високо во воздухот.
Тоа беше блиску.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: gamboa fc 48%, Los Heroicos FC 52%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
gamboa fc - Los Heroicos FC 0:0
 • 1. .
 • 2. L. Tobar
 • 3. J. Sopó
 • 4. .
 • 5. .
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. J. Barco
 • 10. F. Arbeláez
 • 11. .
 • 12. .
 • 15. .
 • 16. W. Parra

 • 1. C. Garavito
 • (41' T. Caro)
 • 2. G. Jara
 • 3. R. Echevérry
 • 4. D. Buenaventura
 • 5. J. Barriga
 • 6. J. Mendoza
 • 7. A. Moya
 • 8. I. Aguilera
 • (46' J. Jaramillo Vásquez)
 • 9. .
 • 10. Ó. Astudillo
 • 11. J. Montealegre