Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2020-02-19 01:29
 • Лига натпревар: Torneo de Reservas
 • Стадион: DEPOR BLUE Arena
 • Временски услови: moderate clouds
  cool
 • Гледачи: 800
DEPOR BLUE Bongiorno FC
Balance Тактики Data Science
50% Посед 50%
54% Игра на половината 46%
7 Шутирања 6
1 Прекршоци 2
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
6 Офсајди 7
24.9 просечна оценка 27.5
very good Шутирање adequate
weak Додавање poor
poor Одбрана poor


8 минута.
Monsalve ја уфрла топката. Jaramillo Pérez ја превзема контролата. Caro успеа прв да стигне до топката. Jaramillo Pérez успеа прв да стигне до топката. Jaramillo Pérez шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

11 минута.
Robledo некако успеа да ја прифати топката. López Michelsen ја прифати топката. Robledo ја превзема контролата. López Michelsen вешто го пресече додавањето. López Michelsen шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

21 минута.
Reyes ја превзема контролата. Polanía ја превзема контролата. Reyes вешто го пресече додавањето. Vásquez Jaramillo ја прифати топката. Vásquez Jaramillo имаше фантастичен обид. Yara се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

28 минута.
Monsalve ја прифати топката. Monsalve се обидува да додаде. Caro ја превзема контролата. Caro се врти и шутира... Morceli се обидува да прифати тешка топка.
Неверојатна шанса!

31 минута.
Castiblanco се обидува да додаде. Caro ја прифати топката. Caro во од ја додава топката. Monsalve ја превзема контролата. Monsalve додава висока топка.
Промашено за неколку сантиметри.

34 минута.
Congo ќе се справува со слободниот удар. Monsalve добро одигра со глава. Zamora има проблеми со прифаќање на топката. Castiblanco ја прифати топката. Castiblanco имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
DEPOR BLUE - Bongiorno FC 0:1

35 минута.
Celis, брзо го изведе аутот. Monsalve лобува високо во воздухот. Castiblanco успеа прв да стигне до топката. Castiblanco се врти и шутира... Caldas се фрла по топката, но ја промашува. Топката ја погоди пречката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
DEPOR BLUE - Bongiorno FC 0:2

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: DEPOR BLUE 52%, Bongiorno FC 48%.
DEPOR BLUE - Bongiorno FC 0:2

46 минута.
Esguerra влегува во игра. Robles влегува во игра. Bayona влегува во игра.

55 минута.
López Michelsen вешто го пресече додавањето. Sanz вешто го пресече додавањето. Sanz брзо ја додава топката. Reyes ја превзема контролата. Reyes шутира. Yara успеа да одбрани со врвот на прстите.

57 минута.
Еве го Congo, има мали проблеми со прифаќање на топката. Pineda Ortiz вешто го пресече додавањето. Sanz ја прифати топката. Pineda Ortiz ја освои топката од позади. Pineda Ortiz имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

64 минута.
Аут. Celis, брзо го изведе аутот. Bayona ја прифати топката. Monsalve ја освои топката од позади. Monsalve додава висока топка. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег! Jaramillo Pérez ја прифати топката. Jaramillo Pérez имаше фантастичен обид. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: DEPOR BLUE 56%, Bongiorno FC 44%.
DEPOR BLUE - Bongiorno FC 0:2
 • 1. M. Caldas
 • 2. E. Zamora
 • 3. .
 • (46' . )
 • 4. S. Palacio
 • 5. .
 • 6. .
 • (46' . )
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. W. Fandiño
 • (46' J. Esguerra)
 • 10. E. Pineda Ortiz
 • 11. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. J. Sanz
 • 5. Ó. Celis
 • 6. P. Robledo
 • 7. C. Polanía
 • 8. .
 • 9. H. Jaramillo Pérez
 • 10. J. Monsalve
 • 11. J. Castiblanco
 • 12. V. Martínez
 • 13. .
 • 16. J. Llanos