Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2020-01-19 19:26
  • Куп натпревар: Mecz barażowy
  • Стадион: CWKS Pakoma Arena
  • Временски услови: moderate clouds
    cool
  • Гледачи: 25366
CWKS Pakoma Watykan
Skrzydłowy Тактики 5_3_2
41% Посед 59%
51% Игра на половината 49%
10 Шутирања 16
1 Прекршоци 1
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
1 Офсајди 0
52.3 просечна оценка 61.5
excellent Шутирање excellent
solid Додавање excellent
solid Одбрана excellent


5 минута.
Amar додава висока топка. Koczy ја превзема контролата. Koczy брзо ја додава топката. Tărăşilă успеа прв да стигне до топката. Tărăşilă се врти и шутира... Топката ја погоди стативата.
Неверојатна шанса!

13 минута.
Bengoechea добро одигра со глава. Kornek се обидува да додаде. Tărăşilă ја уфрла топката. Monteil некако успеа да ја прифати топката. Monteil имаше фантастичен обид.
Тоа беше блиску.

18 минута.
Tămâie ја прифати топката. Koczy ја освои топката од позади. Koczy без многу размислување ја додава топката. Monteil ја прифати топката. Monteil шутира. Karavokiris чудесно го смени правецот на топката.

27 минута.
Czwertyński ја прифати топката. Mäntylaakso ја освои топката од позади. Amar фаулираше. Amar е опоменат.

37 минута.
Tărăşilă без многу размислување ја додава топката. Mansız успеа прв да стигне до топката. Monteil ја освои топката од позади. Monteil шутира. Karavokiris очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CWKS Pakoma - Watykan 0:1

43 минута.
Tărăşilă во од ја додава топката. Monteil некако успеа да ја прифати топката. Monteil се обидува да додаде. Koczy ја превзема контролата. Koczy имаше фантастичен обид. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка. Koczy лобува високо во воздухот. Еве го Monteil, има мали проблеми со прифаќање на топката. Monteil шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CWKS Pakoma - Watykan 0:2

45 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Chimán влегува во игра.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: CWKS Pakoma 56%, Watykan 44%.
CWKS Pakoma - Watykan 0:2

46 минута.
Czwertyński успеа прв да стигне до топката. Czwertyński додава висока топка. Karantinos добро одигра со глава. Mäntylaakso ја превзема контролата. Mäntylaakso шутира. Pardon чудесно го смени правецот на топката. Mäntylaakso се нурна со глава по топката.
Тоа беше блиску.

54 минута.
Bengoechea ја превзема контролата. Bengoechea брзо ја додава топката. Mäntylaakso ја прифати топката. Mäntylaakso имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CWKS Pakoma - Watykan 1:2

58 минута.
Mansız ја освои топката од позади. Mansız додава висока топка. Mäntylaakso добро одигра со глава. Goryl успеа прв да стигне до топката. Goryl имаше фантастичен обид. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег! Doumen успеа прв да стигне до топката. Doumen додава висока топка. Mansız ја превзема контролата. Monteil вешто го пресече додавањето. Monteil се врти и шутира... Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!

62 минута.
Еве го Chimán, има мали проблеми со прифаќање на топката. Kornek успеа прв да стигне до топката. Kornek брзо ја додава топката. Monteil ја превзема контролата. Monteil шутира. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

66 минута.
Аут. Kornek ја уфрли топката во игра. Tărăşilă ја уфрла топката. Monteil ја превзема контролата. Monteil имаше фантастичен обид.
Неверојатна шанса!

66 минута.
Karavokiris ја изби топката далеку од голот. Топката е исфрлена надвор од теренот. Kornek ја уфрли топката во игра. Monteil успеа прв да стигне до топката. Monteil шутира.
Промашено за неколку сантиметри.

72 минута.
Karantinos ја прифати топката. Karantinos лобува високо во воздухот. Mäntylaakso ја прифати топката. Mäntylaakso имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
CWKS Pakoma - Watykan 2:2

74 минута.
Vehkamäki нафрлува. Porrato добро одигра со глава. Karantinos лобува високо во воздухот. Goryl ја превзема контролата. Goryl имаше фантастичен обид. Pardon се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

75 минута.
Monteil добро одигра со глава. Tărăşilă ја прифати топката. Tărăşilă во од ја додава топката. Koczy успеа прв да стигне до топката. Koczy се врти и шутира...
Неверојатна шанса!

81 минута.
Bengoechea ја уфрла топката. Karantinos ја превзема контролата. Karantinos нафрлува. Goryl ја превзема контролата. Goryl се врти и шутира... Pardon ја избоксува топката далеку од својот гол. Еве го Amar, има мали проблеми со прифаќање на топката. Mäntylaakso ја превзема контролата. Mäntylaakso имаше фантастичен обид. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

85 минута.
Monteil успеа прв да стигне до топката. Vehkamäki ја превзема контролата. Monteil ја освои топката од позади. Monteil имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
CWKS Pakoma - Watykan 2:3

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: CWKS Pakoma 47%, Watykan 53%.
CWKS Pakoma - Watykan 2:3