Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-11-01 19:29
  • Лига натпревар: Friendly
  • Стадион: Slovensko U21 Arena
  • Временски услови: partly cloudy
    drizzle
  • Гледачи: 9874
Slovensko U21 Colombia U21
defend Тактики C-D-2MD-2A-TP
52% Посед 48%
40% Игра на половината 60%
8 Шутирања 0
2 Прекршоци 1
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
1 Офсајди 5
47.8 просечна оценка 43.8
good Шутирање adequate
good Додавање average
good Одбрана adequate


8 минута.
Nezbeda брзо ја додава топката. Krídlo успеа прв да стигне до топката. Krídlo без многу размислување ја додава топката. Bilnica ја прифати топката. Bilnica имаше фантастичен обид. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

9 минута.
Urrutia додава висока топка. Топката е исфрлена надвор од теренот. Cajhan ја уфрли топката во игра. Tyminský ја прифати топката. Tyminský нафрлува. Lleras ја избоксува топката далеку од својот гол. Krídlo ја прифати топката. Krídlo се врти и шутира... Статива!

33 минута.
Krídlo успеа прв да стигне до топката. Ramírez успеа прв да стигне до топката. Krídlo го сопна противникот. Тоа е прекршок! Ramírez по лекарската интервенција се исправа на нозе, сеуште куцајќи.

40 минута.
Urrutia вешто го пресече додавањето. Urrutia лобува високо во воздухот. Помошниот судија покажува дека треба да се изведе корнер. Голема мешаница пред голот. Cajhan го изведува корнерот. Krídlo се нурна со глава по топката. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!
Тоа беше блиску.

43 минута.
Nezbeda се обидува да додаде. Cajhan ја прифати топката. Lozano фаулираше. Lozano е опоменат. Cajhan е повреден во сударот, можеби ќе треба да биде заменет.

45 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Téllez влегува во игра.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Slovensko U21 34%, Colombia U21 66%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
Slovensko U21 - Colombia U21 0:0

46 минута.
Buksár без многу размислување ја додава топката. Urrutia ја превзема контролата. Urrutia лобува високо во воздухот. Buksár ја превзема контролата. Buksár додава висока топка.
Промашено за неколку сантиметри.

60 минута.
Аут. Marulanda влегува во игра. Soto влегува во игра.

72 минута.
Аут. Salamon влегува во игра.

74 минута.
Rajnič успеа прв да стигне до топката. Rajnič додава висока топка. Monzón добро одигра со глава. Bilnica ја превзема контролата. Bilnica се врти и шутира... Lleras чудесно го смени правецот на топката.

84 минута.
Monzón се обидува да ја сокрие топката. Salamon неверојатно додава. Bilnica ја превзема контролата. Bilnica се врти и шутира... Lleras очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
Slovensko U21 - Colombia U21 1:0

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: Slovensko U21 45%, Colombia U21 55%.
Slovensko U21 - Colombia U21 1:0