Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-10-13 16:18
  • Лига натпревар: Serie D.27
  • Стадион: eagle65 Arena
  • Временски услови: heavy clouds
    heavy shower
  • Гледачи: 24413
eagle65 F.C. UGHENTUS
1900 Тактики QUTDSP
44% Посед 56%
56% Игра на половината 44%
13 Шутирања 10
3 Прекршоци 6
0 Жолти картони 1
0 Црвени катони 0
2 Офсајди 2
54.3 просечна оценка 56.5
excellent Шутирање very good
solid Додавање solid
solid Одбрана very good


4 минута.
Środziński вешто го пресече додавањето. Środziński без многу размислување ја додава топката. Deniz ја уфрла топката. Środziński додава висока топка. Cristoferi се нурна со глава по топката.
Промашено за неколку сантиметри.

19 минута.
Środziński ја уфрли топката во игра. Christophe ја прифати топката. Christophe неверојатно додава. Cristoferi ја прифати топката. Cristoferi се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 0:1

22 минута.
Piţigoi ја превзема контролата. Vînătoru брутално фаулира во шестнаесетникот. Пенал! Piţigoi е повреден. Тој се превиткува во болка! Piţigoi ќе се соочи со голманот при изведување на пеналот. Кратка концентрација, залет и шут.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 1:1

23 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Corrada, брзо го изведе аутот. Cabuto ја превзема контролата. Cabuto додава висока топка. Lutas ја зафати топката со глава.
Промашено за неколку сантиметри.

25 минута.
Prandelli без многу размислување ја додава топката. Deniz успеа прв да стигне до топката. Deniz брзо ја додава топката. Cristoferi ја прифати топката. Cristoferi шутира.
Тоа беше блиску.

29 минута.
Vînătoru ја уфрла топката. Środziński ја превзема контролата. Środziński брзо ја додава топката. Christophe ја прифати топката. Christophe се врти и шутира... Mederski чудесно го смени правецот на топката.

30 минута.
Katsamanis добро одигра со глава. Prandelli ја превзема контролата. Prandelli неверојатно додава. Christophe ја превзема контролата. Christophe се врти и шутира... Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.
Неверојатна шанса!

31 минута.
Vincour добро одигра со глава. Еве го Mołda, има мали проблеми со прифаќање на топката. Lutas ја превзема контролата. Piţigoi ја прифати топката. Piţigoi шутира. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

31 минута.
Vincour ја превзема контролата. Vincour лобува високо во воздухот. Piţigoi ја превзема контролата. Piţigoi шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 2:1

39 минута.
Christophe успеа прв да стигне до топката. Christophe нафрлува. Werner нафрлува. Katsamanis ја уфрла топката. Prandelli нафрлува.
Промашено за неколку сантиметри.

40 минута.
Deniz има проблеми со прифаќање на топката. Vincour успеа прв да стигне до топката. Deniz го сопна противникот. Тоа е прекршок! Deniz е опоменат.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: eagle65 60%, F.C. UGHENTUS 40%.
eagle65 - F.C. UGHENTUS 2:1

49 минута.
Środziński успеа прв да стигне до топката. Środziński без многу размислување ја додава топката. Cristoferi некако успеа да ја прифати топката. Cristoferi се врти и шутира... Mederski безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 2:2

49 минута.
Noueili ја уфрла топката. Piţigoi ја превзема контролата. Piţigoi шутира. Bled ја избоксува топката далеку од својот гол.
Неверојатна шанса!

56 минута.
Помошниот судија го подигна знаменцето. Noueili е во офсајд. Adelsberger влегува во игра.

62 минута.
Bălăcescu додава висока топка. Аут. Deniz, брзо го изведе аутот. Cristoferi ја превзема контролата. Cristoferi се врти и шутира... Mederski чудесно го смени правецот на топката. Топката ја погоди пречката.

63 минута.
Vincour ја превзема контролата. Vincour лобува високо во воздухот. Lutas ја превзема контролата. Lutas шутира. Bled се фрла по топката, но ја промашува.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 3:2

70 минута.
Piţigoi успеа прв да стигне до топката. Chiodo фаулираше. Piţigoi е повреден при сударот. Lamy влегува во игра.

73 минута.
Heydərli додава висока топка. Аут. Vincour ја уфрли топката во игра. Cabuto додава висока топка. Piţigoi успеа да скокне највисоко и да упати удар со глава. Bled се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

77 минута.
Помошниот судија го подигна знаменцето. Cristoferi е во офсајд. Rydol влегува во игра.

81 минута.
Lutas добро одигра со глава. Vincour одигра со гради. Vincour се обидува да додаде. Еве го Piţigoi, има мали проблеми со прифаќање на топката. Piţigoi се врти и шутира... Статива!
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 4:2

84 минута.
Vincour ја превзема контролата. Vincour лобува високо во воздухот. Piţigoi ја прифати топката. Piţigoi имаше фантастичен обид. Bled очајно се обидува да ја задржи топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
eagle65 - F.C. UGHENTUS 5:2

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: eagle65 52%, F.C. UGHENTUS 48%.
eagle65 - F.C. UGHENTUS 5:2