Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
  • Датум: 2019-10-09 23:27
  • Куп натпревар: Copa Chile
  • Стадион: VICENTE Arena
  • Временски услови: moderate clouds
    warm
  • Гледачи: 2939
VICENTE Reimier FC
Normal Тактики Normal
51% Посед 49%
53% Игра на половината 47%
9 Шутирања 11
2 Прекршоци 2
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 0
17.3 просечна оценка 18.7
unsatisfactory Шутирање weak
hopeless Додавање unsatisfactory
poor Одбрана poor


2 минута.
Galindo во од ја додава топката. Zapata ја прифати топката. Besa прави прекршок во шестнаесетникот. Пенал! Zapata е повреден. Тој се превиткува во болка! Galindo ја мести топката на пеналтикот. Тој се обидува да не гледа во очите на голманот и шутира. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

5 минута.
Besa нафрлува. Аут. Huinca ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Galindo ја прифати топката. Galindo имаше фантастичен обид. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.

10 минута.
Iter неверојатно додава. Marcou ја прифати топката. Montaldo намерно го сопна противникот. Marcou по лекарската интервенција се исправа на нозе, сеуште куцајќи. Marcou не може да продолжи да игра. Maya влегува во игра.

29 минута.
Топката е исфрлена надвор од теренот. Carrasco ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Montaldo ја превзема контролата. Curamil ја освои топката од позади. Curamil додава висока топка. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

33 минута.
После незгодното додавање, Maya прави напор да ја исконтролира топката. Picero ја превзема контролата. Iter неверојатно додава. Zapata успеа прв да стигне до топката. Zapata шутира.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
VICENTE - Reimier FC 0:1

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: VICENTE 49%, Reimier FC 51%.
VICENTE - Reimier FC 0:1

74 минута.
Huinca некако успеа да ја прифати топката. Iter вешто го пресече додавањето. Топката е исфрлена надвор од теренот. Huinca ќе го изведе аутот. Тој е познат по своите добри уфрлања. Galindo додава висока топка.
Промашено за неколку сантиметри.

80 минута.
Carvajal силно ја упати топката кон средината. Iter добро одигра со глава. Montaldo се обидува да ја сокрие топката. Curamil ја превзема контролата. Curamil се врти и шутира... De la Guarda се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

88 минута.
Galilea без многу размислување ја додава топката. После незгодното додавање, Gómez прави напор да ја исконтролира топката. Galilea ја прифати топката. Iter ја освои топката од позади. Iter имаше фантастичен обид.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
VICENTE - Reimier FC 1:1

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: VICENTE 55%, Reimier FC 45%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
VICENTE - Reimier FC 1:1


Нерешено! Екипите се подготвуваат за агонијата на продолженијата.

99 минута.
Picero се обидува да ја сокрие топката. Montaldo ја превзема контролата. Montaldo брзо ја додава топката. Zapata ја прифати топката. Zapata се врти и шутира... Duque успеа да одбрани со врвот на прстите.

102 минута.
Montaldo ја прифати топката. Montaldo брзо ја додава топката. Zapata успеа прв да стигне до топката. Damiani успеа прв да стигне до топката. Damiani се врти и шутира... Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
VICENTE - Reimier FC 1:2

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: VICENTE 53%, Reimier FC 47%.
VICENTE - Reimier FC 1:2

115 минута.
Iter се обидува да додаде. Damiani ја превзема контролата. Damiani ја уфрла топката. Curamil ја прифати топката. Curamil се врти и шутира...
Тоа беше блиску.

119 минута.
Carvajal лобува високо во воздухот. Топката е исфрлена надвор од теренот. Brizuela ја уфрли топката во игра. Curamil ја превзема контролата. Curamil се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
VICENTE - Reimier FC 2:2

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: VICENTE 62%, Reimier FC 38%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
VICENTE - Reimier FC 2:2


Бидејќи ниту една од екипите не победи во продолженијата, победникот ќе се дознае по изведување на пеналите.

Zapata го изведува пеналот, остар шут. Голманот ја испуштa топката. Каков несмасен потег!
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
VICENTE - Reimier FC 2:3
---
Gómez го изведува пеналот, остар шут.
ГОООООООООООООООООООЛ!!! Резултатот е израмнет - нерешено!
VICENTE - Reimier FC 3:3
---
Galindo може да влијае на конечниот резултат. Galindo се затрчува накај топката и изведува паметен удар.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
VICENTE - Reimier FC 3:4
---
Притисокот се зголемува. Судијата ја мести топката на пеналтикот. Curamil зема залет. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.
---
Damiani се приближува до пеналтикот, земајќи само краток залет. Топката започна да се спушта, но не доволно, ја погоди пречката.
---
Притисокот се зголемува. Судијата ја мести топката на пеналтикот. Brizuela зема залет.
Тоа беше блиску. Топката ја помина гол линијата.
---
Montaldo сигурно се приближува до пеналтикот и шутира по краток залет.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
VICENTE - Reimier FC 3:5
---
Iter може да влијае на конечниот резултат. Iter се затрчува накај топката и изведува паметен удар.
Тоа беше блиску. Топката ја помина гол линијата.
---