Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
 • Датум: 2019-05-22 01:29
 • Лига натпревар: Torneo de Reservas II
 • Стадион: KAKAMI FC Arena
 • Временски услови: moderate clouds
  warm
 • Гледачи: 472
KAKAMI FC PAPOMAN
nueva Тактики 532
50% Посед 50%
45% Игра на половината 55%
12 Шутирања 2
2 Прекршоци 1
0 Жолти картони 0
0 Црвени катони 0
0 Офсајди 2
27.8 просечна оценка 23.2
average Шутирање adequate
weak Додавање poor
weak Одбрана unsatisfactory


13 минута.
Cabezas успеа прв да стигне до топката. Villanueva ја освои топката од позади. Villanueva неверојатно додава. Еве го Polanía, има мали проблеми со прифаќање на топката. Polanía имаше фантастичен обид.
Промашено за неколку сантиметри.

19 минута.
Villanueva ја уфрли топката во игра. Monsalve ја прифати топката. Monsalve без многу размислување ја додава топката. Polanía ја прифати топката. Polanía се врти и шутира... Llorente се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

33 минута.
Puentes, брзо го изведе аутот. Reina има проблеми со прифаќање на топката. Morantes фаулираше. Reina е повреден при сударот. Reina брзо го изведе слободниот удар. Голманот прави ужасна грешка, испуштa лесна топка.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: KAKAMI FC 45%, PAPOMAN 55%.
Ниту една екипа не успеа да дојде до предност по истекот на полувремето!
KAKAMI FC - PAPOMAN 0:0

50 минута.
Аут. Villanueva ја уфрли топката во игра. Monsalve ја превзема контролата. Monsalve се врти и шутира...
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
KAKAMI FC - PAPOMAN 1:0

68 минута.
Valencia Díaz вешто го пресече додавањето. Valencia Díaz додава висока топка. Polanía одигра со гради. Polanía шутира. Llorente безнадежно се фрла по топката.
ГОООООООООООООООООООЛ!!!
KAKAMI FC - PAPOMAN 2:0

74 минута.
Barrios ја превзема контролата. Barrios додава висока топка. Valencia Díaz има проблеми со прифаќање на топката. Consuelo ја прифати топката. Consuelo се врти и шутира... Piedra се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

85 минута.
Reina успеа прв да стигне до топката. Morantes вешто го пресече додавањето. Morantes се обидува да додаде. Polanía ја прифати топката. Polanía се врти и шутира... Llorente се обидuva да ја задржи топката, но таа му се излизга од рацете.

Играчите го напуштаат теренот на крај од полувремето. Навивачите со силен аплауз ја наградуваат одличната игра на двете екипи.
Статистика на играње на половината: KAKAMI FC 45%, PAPOMAN 55%.
KAKAMI FC - PAPOMAN 2:0
 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. Á. Macías
 • 5. J. Guayacán
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. É. Morantes
 • 10. .
 • 11. .
 • 12. V. Martín
 • 13. .

 • 1. .
 • 2. .
 • 3. .
 • 4. J. Barrios
 • 5. J. Alvarado
 • 6. .
 • 7. .
 • 8. .
 • 9. .
 • 10. .
 • 11. M. Consuelo
 • 12. .
 • 13. .
 • 14. .
 • 15. .